SW literární workshop - Avalcon 2004

(autoři jsou řazeni dle abecedy)


Seznam autorů: Břínek Filip, Johanson,


Břínek Filip - zadání: Luke Skywalker, Dooku, Naboo

Neohrožený Luke Skywalker založil na planetě Yavin IV akademii, kde trénuje a učí rytíře Jedi. Jednoho dne mu přišla zpráva z Naboo, že muž jménem Dooku se pokouší založit skupinu separatistů. Luke neváhal a šel si prověřit to jméno. A vzplanul zděšením, protože zjistil, že Dooku byl kdysi mistr Jedi, a že s ním měl problémy i jeho otec Anakin, který s ním bojoval v Klonových válkách. A Luke se tedy na Naboo vydal i se svým přítelem v akademii, mistrem Jedi Kylem Katarnem.
Luke s Kylem odlétají na Naboo a Kyle cítí, že Dooku je silnější mnohem více než dřív.
„Temná strana Dooka plně ovládla,“ řekl Luke Kylovi.
Hned, co přistáli na Naboo, měli problém se separatisty. Tento problém vyřešili pomocí Síly a nepottřebovali ani světelné meče. Od místních lidí se dozvěděli, že Dooku je v paláci západně od pásu rovin. Hned se tam vydali.
Dooku mezitím trénoval svého učedníka Darth Banea. Dooku se ďábelsky usmál a zvolal: „Velmi dobře, můj žáku, my dva zničíme Naboo.“
Mezitím už se Kyle s Lukem dostali dovnitř šachtou. Ze šachty vylezli až v paláci a Dooku i Bane je již pomocí Síly „vycítili“. Dooku na ně nejdřív poslal asi 20 námezdních lovců, s kterými si Kyle s Lukem svými meči poradili. Hned potom, co všechny zabili, tak dal za úkol Baneovi ať je zničí. Bane měl obyčejné dva meče s červenou čepelí. Luke se mezitím vrhl na Dookua a Banea nechal Kylovi. Dooku chtěl Luka zabít smrtelným sithským bleskem. Ale Luke blesk obrátil proti němu a to Dooku nečekal a zemřel. Banea již Kyle zabil také, ale teď jim zbývali separatisté, které budou muset hledat po celém Naboo.
„Teď se musím vrátit na Yavin, cítím, že nás tam potřebují,“ řekl Luke.
Hned jak přijeli zpět na akademii, zjistili, že se tam nic neděje a že jde jen o jekési výchylky v Lukově Síle kvůli sithskému blesku. Luke hned šel na akademii meditovat, kolik temných Jedi ještě v galaxii je.


Johanson - zadání: Boss Nass, Yoda, vesnice Ewoků

Star Wash – Hvězdné myčky
Epizoda I – Lednička


Velká červená lednička se přiblížila k orbitě malé zelenočervené planety. Přistání proběhlo hladce. Lednička proletěla lesem, kde zabila jen několik, málo, čtyřicet Ewoků lovících po lesích nízkou zvěř, až nakonec skončila uprostřed vesnice Ewoků.
Mistr Yoda zbystřil svou pozornost. Jeho obočí se zakřivilo a vstal z Mace Winduovy postele, vlastně z něj samotného. To, že je hlavní Jedi, mu poslední dobou přináší i jisté výhody. Ještě než se oblékl do oblečku pro Kena, který kdysi ukradl své sestře, a podle kterého se teď Jediové oblékají denně, šel si umýt svůj světelný meč. Ještě do včerejška netušil, k čemu všemu se dá používat. Možná, že by si ale mohl rukojeť meče trochu zúžit.
Velký tlustý a holý Ewok se právě vzbudil. Natáhl si spoďárky a ze skříně si vzal svou nejoblíbenější a taky nejprošoupanější kožešinu, kterou zakryl svou jinak holou postavu. Sotva si vzadu dopnul zip, vypadal jako každý jiný Ewok, konečně. Nebýt těch kožešin, vypadali by všichni Ewoci jako malí Orkové a to by se Lucasovi nehodilo do jeho filmu.
„Ztratili jsme ji,“ ohlásil neutrální hlas Darth Vaderovi do kajuty. Vader to uvítal s úsměvem, činnost, kterou se doteď zabýval, ho totiž vůbec netěšila.
„Vaše milosti, musím jít,“ oznámil co možná neutrálně. Temná postava s kápí se zvedla od jeho poklopce. Naštvaně zajiskřila a pak přepnula na stejnosměrný proud. V tu chvíli vypadly na Executoru pojistky.
Hrdinný Ewok kopl do červené ledničky. Její víko odskočilo a uvnitř se objevil velký ohavný tovr Nass. Boss všech gunganů.
Vypadl z červené ledničky a co čert, ehm, Palpatin nechtěl, padl rovnou do evocké hlavní… žumpy.
Náhle se zajiskřilo a z ničeho se objevil Yoda (Byl to transportní efekt. Yoda je totiž bratr gremlinů, kteří jsou bratranci tribblů a tito znají technologii budoucnosti.). Použilů Sílu a Nasse z žumpy vytáhl. Pravda, tochu to s tím tlačením přehnal. Ještě že byl blízko žumpy.
„Můj milý Nassi,“ vykřikl radostně.
„Můj milý Jedíčku, ty hlavičko zelená, špičato ušatá. Ty prcku jeden ulhanej! Slíbils, že si mě vezmeš a místo toho jsi mě jen podle zneužil, znásilnil a odkopl!“
Yoda se dvakrát zmenšil studem.. no dobře, aby ho bylo vidět tak jen jedenkrát.
V tu chvíli zazvonil mobil. Imperiální marš v polyfonním vyzvánění narušil vichr nadávek.
„Kterej debil má tak stupidní vyzvánění?“ zakřičel Nass.
Yoda musel telefon zvednout.
„Ahoj Bene, jo aha, jak tě to mohlo napadnout? Tebe? Já!? A s Windem? To jsou kecy. Taky tě miluju, ty má prdelínko. Ahoj.“
„Hele,“ zakřičel Ewok a ukázal na nebe, „černej mrazák!“
A skutečně se po nebi snášel dolů černý plechový objekt. Ale nebyl to mrazák, ale Darth Vader. Yoda zapnul SW (pozn. SVětelný meč) s nastavením na vyrážku.
Vader dopadl tvrdě do stohu sena a haldy peří. Jeho pád mu neusnadnil ani ewocký hasičský sbor s nafukovací plachtou o rozměru 200 krát 200 milimetrů.¨
„Rychleji to nešlo,“ prohlásil, „měl jsem sisté povinnosti se svým nadřízeným.“
„Yoda už už zasáhnout, ale Nass ho zarazil.
„Yodíčku, je tu něco, co musíš vědět! Něco, co ti Ben neřekl.“
„A co?“
„Vader je tvůj syn.“
„Bene, proč jsi mi to neřekl!“ vykřikl Yoda a zmizel v lese.
Nass mrkl na Vadera.
„Řekl jsem ti, že uvěří všemu.“
Důvěrně si plácli a s vědomím, že Yodu už neuvidí, jali se oslavovat.
Dodnes kolují mezi Ewoky legendy o zpívajícím trpaslíkovi běhajícím po lese a žijícím v jeskyních. Občas ho zaslechnou i křičet: „Bene, proč jsi mi to neřekl, milášku! Zradil jsi mě!“ Zradil mě! Můj milášek! Můj milášek!“


Seznam autorů: Břínek Filip, Johanson,Zpět