Kdysi dávno...

Autor: MalcolmMyslím, že tušíte, kde se nalézáme. Mimochodem, mnohem důležitější je kdy. Je právě přelom mezi třicátým prvním prosincem a prvním lednem. Podivnou shodou okolností, na všech obydlených světech této vzdálené galaxie, vychází přechod mezi jednotlivými roky na stejnou minutu.
Malý skok prostorem a vidíme štíhlý trup hvězdné lodi, nyní opatřený zářícími ozdobami. Jedná se o obávaný Executor, vlajkovou loď Lorda Vadera. Ne že by on byl takový zastánce vánočních ozdob, ale mužstvo to má rádo. Přesuneme se ještě o něco blíže a můžeme naslouchat myšlenkám několika lidí na palubě.
Asi nejvíce jsou slyšet myšlenky samotného Lorda ze Sithu. Právě teď přemýšlí o své dávné lásce a o dětech, které se někde v galaxii nalézají. Je rozhodnut je nalézt. Ještě si neuvědomil, že se potkal s oběma, i když mu to má brzy dojít.
Necháme Sitha být a přesouváme se trochu dále. Mladý důstojník se smutkem vzpomíná na prohranou sázku. Nebýt jí, byl by teď na Silvestrovské oslavě s kolegy a na jeho místě na hlídce by seděl někdo jiný. Právě teď si je jistý, že už nikdy se o nic nevsadí, ale už zítra na to zapomene. A znovu prohraje.
Jeden řadový voják si říká, když zvrací na záchodě, že by už nikdy neměl pít. Ale vzhledem k vypitému alkoholu si z večera nebude pamatovat vůbec nic.
Necháme Executora, toho predátora vesmírných dálav, o samotě a skáčeme k zasněžené planetě Hoth.
Jeden mladík se právě snaží dát dohromady plán, jak se sblížit s princeznou Leiou. Bude se snažit ze všech sil. Je to ten typ Twi’leka, který když si něco usmyslí, tak jdou za svým cílem až do konce. I když jsou bez šance.
Princezna si na druhou stranu předsevzala, že už se na „toho pirátského žoldáka“ ani nepodívá. Nakonec si ho stejně vezme, ale tak už to na světě chodí.
Jeden skok je světelný rok, a tak jsme zanedlouho u menší, pro mne neznámé vesmírné stanice. Drobný zlodějíček se rozhodl, že nebude žít ze dne na den a hned zítra začne. Je to inteligentní Bothan, a tak se mu nakonec podaří stát se úspěšným obchodníkem. Ale nejprve ho čeká mnoho práce.
Ještě chvilku bloumáme mezi hvězdami, ale už se blíží svítaní. Ještě se nám podaří zaslechnout mysl mistra Yody, který si slibuje, že už nikdy nebude žvýkat narkotické dřevo ve své holi.
Nakonec se opravdu rozednívá, a tak odlétáme zpátky. Přes čas i prostor. Doufám, že jste tohoto výletu nelitovali. Bylo mi ctí být vaším průvodcem.


Zpět Konec