V předvečer vánoční

Autor: TessUž začínal být na Vánoce trochu starý.
To mu ale nebránilo, aby se spolu se svými „sourozenci“ netěšil. Celý rok znal jen trénink a učení. A teď, po dlouhé době, přijde den, který rozbije ten věčný stereotyp.
Když to probíral se svými vrstevníky, shodli se, že opravdu na Santa Yodu nikdo z nich nevěří. Byly jim už přece jenom čtyři a povídačky o Santa Yodovi jsou pro malé děti.
Ona ta historka o malém zeleném tvorovi, který putuje vesmírem obklopený bublinou živoucí Síly, dokáže přečíst v hlavách dětí jejich přání a, pokud byly hodné, je splnit, byla příliš neuvěřitelná. Na druhou stranu… Co kdyby? A tak poslední měsíc všichni sekali dobrotu. Ne že by snad někdy zlobili, na to byli příliš disciplinovaní. Ale teď se v píli překonávali. Co kdyby… Santa Yoda opravdu přišel?
S úlekem si uvědomil, že sní s otevřenýma očima a nevěnuje se vypracování své úlohy. Takhle se sotva dočká nějakého pěkného dárku…
Konečně tu byl večer. Předtím, než šel spát, pověsil svou punčochu vedle punčoch svých „bratrů“. Když ulehl, pevně zavřel oči a přál si, aby už bylo zítra.
Světla zhasla. Budova se ponořila do tmy. Jen ve shromažďovací hale plálo věčné světélko a vrhalo své odlesky na desetitisíce punčošek.
Přijdou Vánoce na Kamino?Seznam příběhů Konec