Podařený výlet

Autor: BlizzyOstré slunce pražilo do vyšisovaných plachet huttské výletní plachetnice. Bylo po poledni a rezavá loď vrhala po rozpáleném písku dva mihotavé stíny. Podvodníci, pašeráci a zabijáci všech ras a pohlaví se dobře bavili. Plachetnice kotvila uprostřed ničeho nad bezvýznamnou dírou v pískovci. Dva menší skiffy se proháněly kolem a vířily tatooinský písek, který přepadával dovnitř a dráždil rozzuřeného sarlacca. Jeden z nich se zastavil přímo nad propastí a vysunul lávku.
Podívaná mohla začít.
A taky že začala.
Všichni v úžasu civěli na následný akrobatický kousek Luka Skywalkera. K čemu měl ovšem sloužit, to zůstalo pro mnohé záhadou. Vítězoslavně zdvihl ruku do výše a … a nic. Po Lukově obličeji přeběhl záblesk zděšení. V tom už Fett zahájil palbu. Přesně mířené střely zasáhly Sola do hrudi a pašerák s bolestným výkřikem přepadl přes zábradlí. Žvejk zaryčel a vytrhl se z pout. Spolu s maskovaným strážným udělali krátký proces s překvapeným ozbrojencem. Luke se probral ze šoku a přidal se k zoufalé rvačce. Jabbova plachetnice se začala otáčet a Fett znovu vystřelil, tentokrát ze zápěstního raketometu.
Námezdní lovec v mandalorianském brnění svého rozhodnutí okamžitě zalitoval.
Škoda munice.
Záďové dělo plachetnice už totiž spustilo palbu a z rebelujícího sandskiffu zbyly jen ohořelé trosky, které se v mračnu štiplavého černého kouře zřítily do sarlaccova hnízda. Výletní bárkou proběhla vlna radostného skandování a přiťukávání sklenic. Jabbovi hosté se skvěle bavili. Jásot byl najednou přerušen pisklavým výkřikem Jeneta, který svou prackou ukazoval na zbývající skiff, k jehož okraji se škrábal popálený a zraněný Jedi.
Show ještě neskončila.
Weequayský strážný zařval několik obscénností a dupl okovanou botou Skywalkerovi na prsty. Jeho pád do rozžhavených, ostrých trosek byl doprovázen Leiným zmučeným výkřikem. Jabba se spokojeně rozesmál a strhl její řetěz zpátky. Nekladla žádný odpor. Proč už taky?
"Hej, ty!"
Číšník se prudce otočil a jeho lekku se svinulo v úslužném gestu.
"Kde je můj koktejl? Mám snad čekat na třetí Hvězdu Smrti?!" Jedna z prominentních Jabbových společnic rozmrzele zkřížila ruce na prsou.
"Promiňte madam," Twi'lek nasadil omluvný výraz. "Při posledním transferu nám ti zatracení Jawové rozkradli všechny obslužné droidy."
"To nevadí," usmála se rusovlasá tanečnice, "to nevadí."Zpět