Nubian

Autor: Milwa BarringDusnou Tatooinskou nocí se nenápadně plížily postavy. Nikdo jim nevěnoval pozornost, protože nenápadné plížení je na Tatooine normální a považuje se za národní sport.

Lehké kroky proběhly kolem zdi a do obchodu se šrotem.

TŘÍÍÍÍSK!

Velká halda plechu se s zařinčením složila na zem a ozvalo se slabé zaskučení.

"Z tebe rytíř Jedi nikdy nebude, pitomče!" zasyčel starší hlas.

"Ano Mistře," pravil pokorně padawan.

Třetí muž, v nabooské uniformě, se nervózně zasmál. "Jdeme, je to ještě kousek," ukázal kamsi k rohu za rytíři Jedi. Teď se tři stíny, jeden poněkud kulhavě, posunuli nad hromadu šrotu obsahující Nubian typu 327 model J.

"Vážně neexistuje nějaký legálnější postup?" Upřel zamyšlený pohled na jádro hypermotoru kapitán Panaka. Mladší Jedi se usmál. "No, mohli bychom těma Republikovejma kreditama toho Toydariana umlátit."

Panaka pokrčil rameny a jal vyhrabávat motor za co nejmenšího hluku.

"Co tu děláte?" Ozval se najednou rozespalý hlásek.

"Kuš nebo ti něco provedu," chystal se vykřiknout Qui-Gon ale nakonec jen mávl rukou ve známém gestu. "To tě nemusí zajímat."

"Ale mě to zajímá!" Umínil se malý chlapec ve dveřích obchodu, který je obtěžoval už včera a teď to vypadalo, že měl v noci krám na hlídání.

Qui-Gon si přitáhl svého padawana za tuniku."Kdybys nebyl tak nešikovnej!"

Panaka mezitím motor naložil na repulzorový vozík a dožadoval se pozornosti. Obi-Wan se na něj úkosem podíval a rezolutně prohlásil: "Vy se postarejte o motor, já se postarám o náš problém," a hrdinně vykročil k chlapci, který si ho arogantně měřil pohledem.

* * *

Kenobi dohonil své dva společníky kdesi za městem. Panaka jen nevěřícně zavrtěl hlavou a k výčtu schopností Jediů přičetl hodnoty "zloději" a "vrazi dětí". Ve Wattově obchodě se mezitím ozývalo kovové vytí. Ono vytí vycházelo z trezoru pod kasou a skládalo se převážně ze slov jako "vezmete mě s sebou, prosím?" a "uvidíme se ještě někdy?"

"Královna by jistě nesouhlasila!" Prohlásila Padmé s rukama v bok.

"Královna je mi ukradená i se všema jejíma poskokama!" Qui-Gon se vesele zašklebil a otřel si zamazané ruce do padawanova pláště. Cesta s motorem probíhala bez problémů. Snad až na to, že se na ně nalepilo stádo banth a neúnavně táhlo za Kenobim až k lodi. Mistr byl spokojený a z dobrého rozmaru zatahal Padmé za nos.

Ráno motory kupodivu zaburácely a loď se majestátně vznesla nad poušť. Polovina banth tak byla rozmetána do okolí. V horních vrstvách atmosféry se jen těsně minuli se Sith Inflatorem.

Takovou loď bych chtěl jednou mít, pomyslel si Qui-Gon Jinn.Zpět