SW literární workshop - Pragocon 2006
Johnak & Sammael: Star Wars vs. Zimní olympijské hry

(Hlas komentátora): Dobrý večer, vážení holovizní diváci, vítáme vás u hokejového finále Intergalaktických olympijských her, do kterého se probojoval tým Imperiálů a tým Rebelů. Za Imperiály pod vedením trenéra Palpatina dnes nastoupí: v bráně Darth Vader, v útoku velkoadmirál Thrawn, admirál Daala a generál Veers, v obraně ředitelka Isard a admirál Piett. Rebelové trenéra Obi-Wana Kenobiho nastupují ve složení: v bráně Chewbacca, útočníky budou Jedi Luke Skywalker, Wedge Antilles a Kyle Katarn, obránci Leia Organa a Han Solo. Finále budou pískat Jabba Hutt jako hlavní rozhodčí, čárovými rozhodčími jsou Ewok Wickett a Talon Karrde. Dnešní zápas je mimořádnou historickou událostí, naposledy se obě síly střetly u Endoru, tehdejší zápas skončil pro Imperiály katastrofální porážkou v poměru 11:38. A hlavní rozhodčí odpískal a zápas je zahájen! Na buly se střetávají kapitáni obou mužstev, Thrawn a Skywalker, a Thrawn vyhrává buly a řítí se s pukem dopředu, ale Antilles ho zastavuje a posílá puk Katarnovi, který se s ním okamžitě rozjíždí proti imperiální brance, rozmachuje se ke střelbě a – Vader mistrně odráží! Neviděli jsme sice, jak to udělal, ale byl to vynikající zákrok! Puk má na hokejce Daala a jede s ním dopředu, blokují ji Solo a Organa – a to je faul! Daala se proti oběma obráncům ohání hokejkou, to je jasná hra vysokou holí, a hlavní rozhodčí píská faul! Ale k hlavnímu rozhodčímu se rozjíždějí Isard a Thrawn a vehementně proti verdiktu protestují, ale hlavní rozhodčí Jabba je neoblomný – a Isard napadá rozhodčího, to je ale Síla, Piett se ji snaží zadržet, ale marně, neboť z druhé strany se do rozhodčího pouští i Daala! Čároví rozhodčí běží svému kolegovi na pomoc, ale Thrawn podráží Karrdeovi holí nohy, a Wicketta Vader zvedá do vzduchu a přehazuje přes plexisklo! Veers a Piett využívají všeobecného zmatku a napadají Antillese a Katarna, kapitán Skywalker a Solo se je snaží bránit, ale Isard a Daala už holemi dodělaly hlavního rozhodčího a zapojují se do šarvátky také! Z rebelské branky vybíhá rozzuřený Chewbacca a snaží se Veersovi utrhnout obě ruce, ale to už do něj vráží Vader a oba mohutní brankáři se pouštějí do křížku! Obě družstva jsou jeden velký chumel, nejde rozeznat, kdo je kdo! Diváci na tribunách šílejí, Palpatine své mužstvo mohutně povzbuzuje, Obi-Wan na něj cosi pokřikuje z opačné strany kluziště, a oba vybíhají ze střídaček, popadnou na zemi ležící opuštěné hole a začínají se jimi sekat! Vader od sebe odhazuje Chewbaccu, popadne Katarna a Skywalkera a hází je proti Solovi. Daala, Isard a Organa ze sebe strhávají dresy a tahají se za vlasy. Thrawn, Piett a Veers se snaží zalehnout Chewbaccu, ale Antilles a Skywalker se je snaží zadržet, a už je to zase jeden velký chumel, do kterého se zapojují oba trenéři! Vážení diváci, tak neobvyklý průběh zápasu jsme tu už dlouho nezažili, nicméně to vypadá, že síly jsou vyrovnané a zápas skončí remízou. Tímto se s vámi z našeho studia loučíme a přejeme vám příjemný večer.


kernel32 & Yanna: Star Wars vs. Rákosníček

Za mlhovinou hustou tak, že by se dala krájet vibrosekerou, a možná ještě dál, točí se planeta zelená jako hrášek a vlhká jako kontaktní čočka čerstvě vyjmutá z oka. Celá je pokrytá močálem, jen na jednom místě, kam se ani brčál neodvážil, stojí malá, nehygienicky vyhlížející chaloupka pokrytá blátem. Žije v ní skřítek jménem Yoda, zpuchřelý jako splachovadlo na záchodku v jedijském chrámu, a právě vaří… ehm… večeři.
Otáčí se k nám od ploténky, z níž se line vůně jako ze zapařeného puchýře na Jabbově břiše.
„Nevědomost vede ke zvědavosti, zvědavost vede k šmírování a šmírování vede k úrazu. A na co tu vibrosekeru s sebou máš ty?“
Svist.
Vžum.
Chropot smrtelný.


Marticzka & Tess: Star Wars vs. Zaklínač

Vesnice na pokraji blat mlčela, udeptána nekonečnými dešti. Kůň kráčel pomalu, jen co noha nohu mune, na hřbetě zahaleného jezdce promočeného až na kůži.
V hospodě bylo teplo… a ticho, jen na stěně cedule: VODMĚNA!
„To maj těžký, pane,“ povídá fojt, „děcka se ztrácej, všade v okolí. Žádnej neví jistě, ale poudaj, že v močále viděli potvoru jakousi. Zabijou ji?“
Déšť nepřestával, když se poutník vydal k močálu. Koně nechal ve vesnici, šelů pěšky a nesl… meč, takový zvláštní meč. Byla tam spousta stop… malých, jako dětí, ale i větších, velkých… a podivných. Něco… pach ve vzduchu, změna zvuku dopadajícího deště, pohyb, silueta? upoutalo poutníkovu pozornost. Na břehu sedělo něco… nelidského.
Vytasil meč a vrhnul se do útoku; jaké však bylo jeho překvapení, kdyžpostava hbitě uhnula, máchla rukou… a on byl odmrštěn vzad, cítě mocné škubání amuletu.
Tohle přece není… netvor, prolétlo mu hlavou, kdyžsi prohlížel cizince, nelidského, ale s lidským výrazem v ohromných očích; sklonil meč a představil se: „Geralt z Rivie.“
„Kit Fisto,“ pravil cizinec, „myslím, že hledáš to, co já, jestli tě sem ovšem přivádí pátrání po zmizelých. Je tu velký zdroj Síly, který vyvolal podivného tvora, živícího se mladými myslemi, a já přišel najít, prozkoumat a odstranit tento zdroj, ale pozor, přichází!“
S vlhkým čvachtáním se zvedla hladina močálu a za svými cíli vyrazil slizký, nemyslící tvor – vodník – který za sebou stále vláčel svou polomrtvou poslední oběť; zableskl se stříbrný meč a netvor, tentokrát opravdový, byl o hlavukratší; na zem dopadla… hliněná botička.
„Zvláštní,“ prohlížel ji Fisto, „tohle budu muset vzít na prozkoumání, ale nejdřív…“ spojil ruce ve zvláštním gestu, zavřel oči a vodníkovu předchozí oběť obklopil závoj světla.
„Bude vpořádku,“ usmál se… mág?, „a já ti děkuji za pomoc; nechť t provází Síla,“ řekl a dvěma skoky zmizel, zvláštní, jak daleko.
Mršinu zakopal, i když hlavu vzal, jako důkaz; do náručí sevřel spící dítě a vydal se k vesnici, spokojený se splněním úkolu, ale neustále přemítající o přítomnosti zvláštního mága a jeho podivné magie.


Darth Mace Windu & Nirnaeth: Star Wars vs. Columbo

Stalo se, nestalo, ale spíše stalo, že z osmistého třicátého pátého patra Úřadu pro galaktický rozvoj vypadl předseda Rady Jedi – Mace Windu. Naneštěstí ne nešťastnou náhodou měl popálenou kůži. K případu byla povolána elita místního vyšetřovacího sboru, která podle píchaček zjistila, že službu měl v době vraždy v 835. patře kancléř Palpatine.
„Tady poručík Yodombo, kriminální policie Coruscant,“ ohlásil se vyšetřovatel Palpatinovi, který čekal na místě činu. Poručík rozhodil rukama, povzdechl si a řekl: „Tak to vypadá na pěknou popáleninu. A navíc useknutá ruka…“ Palpatine řekl nezúčastněným tónem: „Nechápu, jak se něco takového mohlo stát…dostal zásah tady u okna a pak…“ Yodombo seděl doma a přemýšlel: „Z jaké vzdálenosti vlastně může člověka uhodit elekrický proud? A jak se to mohlo velkému Mistrovi Jedi stát?“ Paní Yodombová se zapojila: „A taky prozkoumej sílu oken v kanceláři, vypadnul přece oknem, ne?“
„Tak pane Palpatine,“ ptá se Yodombo, „co jste udělal, když jste viděl, že Mace Windu dostal zásah elektrickým proudem, rozbil sklo a vypadl ven? Víte, moje žena, paní Yodombová, říkala, že…“ Palpatine ho přeruší: „To jsem měl skočit za ním, že ano,“ a ironicky se poušklíbne. „To určitě ne, ale…“ poručík si všiml protokolárního droida, ležícího na zemi s popálenými plechy, kterého předtím nevyslýchal. „…co ty, co si pamatuješ?“ Droid odpověděl: „Wu e tangh“, což ve wookijštině znamená: „Au, to bolí.“ Yodombovi bylo jasné, že je rozbitý, a chystal se odejít.
Už za ním zaklaply dveře, když v tom se znovu objevil: „Ještě něco jsem zapomněl.“ Zabafal dlouze z doutníku, natáhnul, fouknul před sebe oblak kouře a řekl: „Víte, všiml jsem si jedné věci, totiž, že v téhle místnosti nejsou žádné zásuvky.“


Zpět