SW workshop - Pragocon 2007


Střet vesmírů

Autoři: Bossi (pašerák), Johnak (nezúčastněný pozorovatel), Lana Estari (elf), Matlíkkk (trpaslík), San (Sith), Sid (Padawan), Tess (pašerák)
Obrázky: San, Sid

Nekonečnou prázdnotou vesmíru letí stará bota s divným jménem. Na palubě je jedna pašeračka a jedna mistryně Jedi a hádají se.
„S čím sis to zase hrála?“
„Já? Já si s ničím nehrála!“
„To si myslíš, že ti budu věřit, že nás ten barevný tunel prostě jenom sám nasál a vyplivnul?“
„Je mi jedno, čemu budeš věřit, ale tak se to opravdu stalo. Támhle je nějaká planeta. Pojďme zjistit, co se děje…“


V zákulisí arény na Geonosis sedí Medvídek Pů a kamarádí se s nexou: „Pů, půůůů.“
V aréně se zatím chystá velká párty. Mezi hmyzem sedí Johnak a dělá si poznámky. Ty sice stejně nikdo neocení, zvlášť ne ta škodolibá San, ale přesto si je dělá.
Uprostřed arény se náhle objeví Lana Estari, krátce se kolem sebe rozhlédne a zatváří se zmateně.
„Ups, pardon, já sem nepatřím,“ rychle řekne a pokusí se stopnout projíždějící kočár se dvěma milenci.
Zatímco Anakin a Padmé jsou poutáni ke sloupům, San si poutá Obi-Wana, sice na veřejnosti, ale šeptá mu do ucha různé oplzlosti. Obi je z toho zděšený.
Na pódium přichází hrabě Dooku a Poggle Nižší.
„Ladies and gentlemen, welcome to the main event. Let´s get ready to rumble!“
Matlíkkkkkkk se zjevil s obouruční sekerou na rameni v tmavém tunelu, co vede na balkón. Zatím se ale neodvažuje hnout a pouze stojí a tupě zírá.
Mezitím venku probíhá boj hlavních hrdinů se zvířátky. Johnak si stále dělá poznámky, ale zatím se stále nic zajímavého nestalo, takže si napsal jen, že se nic nestalo.
Zatímco kolem prolétávají kousky zvířátek, Lana jen stojí uprostřed arény a kouká. Přemítá, zda by její šaty podle nejnovější módy elfů (ta opravdu nejnovější byla stará i méně než 2000 let!) mohly dojít k úhoně, kdyby se postavila na stranu dobra… nebo kohokoli, kdo bude vyhrávat. Do arény náhle přiběhli greenpeacesáci a nadávají, že hrdinové mrzačí zvířátka, jeden dokonce skopne Padmé ze sloupu… ááá, to není greenpeacesák, to je agresivní Bossi. Padmé dopadla tvrdě, velmi tvrdě, tak tvrdě, že už by tvrději dopadnout nemohla.
Yanna a Tess přišly zjistit, kde jsou v čase a prostoru (a výšce, šířce a hloubce). Tess hodnotí situaci slovy: „Tý vado, cirkus!!! Maj tu buráky?“ načež mizí dřív, než ji Yanna stihne chytit. Yanna si povzdechne a zapojí do pátrání Sílu. Cítí však nezvykle nezvyklé úchylky, tak to po chvíli vzdává a jde si aspoň koupit noviny.
V temné chodbě se náhle objeví Mace Windu a jde na balkón. Mezitím zakopne o Matlíkkka, který se lekne a křečovitě se chytí Mace za nohu. Mace i se zátěží dojde až na balkón.
„This party is over!“
Johnak ho slyší a nevěřícně mumlá: „Ježiši, já s těma hercema nemůžu dělat!“
Dooku se Maceovi podívá do očí, potom jeho zrak klesne níž a níž a níž a níž a tam zůstane. Dooku nevěřícně vytřeští oči. „Ty máš ale trpaslíka!“
Tess k nim přistoupí a ptá se: „Tady byla nějaká párty?“ A láduje se tím, o čem se domnívá, že to jsou buráky.
„Dáte si?“ ptá se Tess Mace.
„Ne, děkuji, mšice ne, už jsem měl.“
Tess vytřeští oči do kelímku, pak si povzdechne: „Hm, no a co,“ a láduje se dál.
Jango se pokusí Mace oflambovat, Mace reflexivně vykopne, Jango dostane trpaslíkem a jeho obouruční sekera mu usekne hlavu.
Po celé aréně Jediové zapínají meče a staví se do póz jako dělaných pro módní přehlídku. Na celé Geonosis najednou vypadl proud. Pouze Padawan Sid se marně snaží aktivovat svou zbraň, ani zbožné mumlání „vžůůůům“ nepomáhá. Má to přechlastaný. Nakonec snahy o aktivaci meče vzdá a začíná hmyzáky používat svou sekundární zbraň: motorovou pilu. Na rozdíl od ostatních ale nemůže skočit do arény, protože se bojí výšek, a tak jde hledat schody.
Jediové s funkčními příbory se rozbíhají na oběd.
Lana pozoruje blížící se jediskou vlnu a křičí: „Vy s těma pochodněma, kde tu máte záchod?!“
Bossi usilovně přemýšlí, co dělat, ale nic ji nenapadá. Stačí jí, že už shodila Padmé. Náhle se ozve táhlé zakručení. „Mám hlad,“ prohlásí Bossi a pátravě se rozhlédne kolem, kde by co sebrala. V zápětí se s nadšeným výrazem pustí do pronásledování bojové krysy, jež se do té doby snažila ukousat k smrti nejednoho z hmyzáků. Krysa zoufale prchá. Bojový výcvik nebojový výcvik.
Greenpeacesáci si rychle odnáší medvídka Pů, šťastní, že konečně někoho zachránili.
Anakin bez Padmé převrátí kočár a lituje, že tu Padmé není. Zrovna ji totiž chtěl říct: „Tomuhle říkáš diplomatické řešení?“ A jako by slyšel, co mu na to odpovídá: „Ne, tomuhle říkám agresivní vyjednávání.“ Po chvíli odběhl, vzal Padméninu hlavu, aby se jí zeptal na základní otázku, zdali bít či nebít.
Lana nadšeně zavýskne „záchod!“ a vrhne se do kočáru, aby si ulevila. V zoufalství už přemýšlela, že si uleví do rohu, ale nemohla, protože aréna je kulatá.
Sid nemůže najít schody a tak začíná arénu odstřelovat pomocí BFG 9000.
Johnak si píše do svých poznámek vysvětlivku „Big Fucking Gun“.
Palba Sid byla úspěšná, vyhladila skoro celou arénu. Včetně většiny Jediů. Proto ze záběru zmizeli tak rychle.
Dooku zastavuje palbu a Johnak si zapisuje do poznámek: „Dooku mektá nějaký blbosti, já ho ani neposlouchám, to nemá cenu.“
Tess se snaží Dookua už několik minut znervóznit upřeným pohledem ©San, ale bez většího úspěchu. Když hrabě stále nereaguje, tak k němu přistoupí blíž a dá mu takovou ťafku, že se posadí a už nevstane. Ve svém úkolníčku si následně odškrtne položku „Naštvat Sitha“.
Jediům už začínají poblikávat meče, ale na poslední chvíli se objeví Yoda.
„Jaffa! Kree!“ poručí Yoda a klony okamžitě začnou rozdávat Jediům nové baterky.
Když už se zdá, že vše šťastně skončí, otevře se zpětný rift a začne vcucávat přebytečné postavy.
„Z toho se tak snadno nedostaneš,“ křikne San, vrhne se Obi-Wanovi kolem krku a společně jsou vcucnuti do Saniny dimenze. Vlastně také všechny postavy Epizody II jsou vcucnuty někam pryč, kromě Johnaka, který se nepovažuje za přebytečného. Zaklapává své poznámky a spokojen odchází do západu slunce.

The End

Zpět