Yanna (Jana Zejmanová)

Zajímá-li vás, kdo položil onen pomyslný základní kámen při stavbě Jedilandu a v čí mysli se zrodila myšlenka na vybudování českého archívu SW fan fiction, tak vězte, že to byla právě Yanna. Jak se ukázalo, byla to myšlenka dobrá, neboť přinesla mnoho zábavy čtenářům, poskytla příležitost mnoha mladým a nadějným autorům a v neposlední řadě také dala vzniknout novým přátelským vztahům.
Yanna se narodila a žije v Brandýse nad Labem, kde také úspěšně vystudovala gymnázium s přírodovědným zaměřením. Poté se k překvapení všech vrhla na studium angličtiny, které ukončila státní zkouškou. Snad také díky lásce k tomuto jazyku, ke Star Wars a k tvůrčí činnosti vůbec, začala po shlédnutí Star Wars: Epizody I překládat první fan fikce. Nejdříve jen pro radost přátel a později, když se nahromadilo více textů, usoudila, že by nebylo od věci, kdyby si něco z toho mohli přečíst i další fanoušci Star Wars, a tak vrhla vše na web.
Yanna si o sobě myslí, že je člověk klidný a nenápadný. Ostatní si sice myslí něco jiného, ale ona si to bez ohledu na ně myslí dál. Co nesnáší ze všeho nejvíc je bezpráví a přetvářka. Na lidech si ze všeho nejvíc váží laskavosti, obětavosti, upřímnosti a poctivosti.
Jejími oblíbenými SW hrdiny jsou: Qui-Gon Jinn, Mace Windu, Quinlan Vos, Han Solo a samozřejmě Yoda.
Pro Jediland přeložila většinu povídek. Z těch nejzajímavějších jmenujme např. Druhou stranu, Mlhavý úsvit, Společnými silami, Vyhoštěného, Ostří dýky nebo Sílu osudu.
Její vlastní tvorba nechvalně proslula tím, že většinou zůstává nedokončená, jako se to přihodilo např. s Uměním odpouštět. Najdou se ale i světlé výjimky typu Prach jsi a v prach se obrátíš. Yanna se také podílí na nekonečném seriálu Sestry.
Kromě výše zmíněného má na svědomí překlady SW knih pro nakladatelství Egmont: Léčka v ráji, Štěpný bod, Temné setkání a ze série Nový řád Jedi: Prvotní vektor, Temný příliv I: Útok, Temný příliv II: Pád a Bod rovnováhy.
Ve svém volném čase si Yanna rozšiřuje svou bohatou sbírku SF&F knih, které hrozí, že ji jednoho dne vytlačí z jejího vlastního pokoje, stará se o svého papouška vlnkovaného a propadá návyku na počítačových hrách.

em@il: zejmanova@tiscali.cz