Sammael (Jana Jirásková)

Sammael je pravověrným imperiálem už odmalička. Hvězdným válkám propadla (podobně jako Tess) v devadesátých letech, kdy poprvé spatřila Epizodu IV na plátnech kin. Tehdy byl jejím idolem Darth Vader, kterého později vystřídal velkoadmirál Thrawn (jehož podobně jako Chiméra doslova zbožňuje) a další muži a ženy v imperiálních uniformách, které s oblibou umisťuje do svých povídek.
Překladům a psaní se věnuje od svého prvního conu (Avalcon 2000) - právě pro cony překládala a předčítala starwarsácké povídky, jež byly běžným čtenářům v těchto končinách často nedostupné. Má na svědomí i několik překladů Star Wars knih vyšlých pod hlavičkou Egmontu: Temný učedník, Nositelé Síly, Huttský gambit. Vedle toho vystudovala ekonomii, zajímá se o světovou politiku a vůbec o všechno, do čeho jí teoreticky vůbec nic není.
Na Jedilandu si od ní můžete přečíst vlastní povídky např. Rivalové, Souboj titánů, Rovnodennost. Z jejích překladů pro Jediland nesmíme určitě zapomenout zmínit velmi oblíbenou Stopařku, Umění temnot či Špínu.

em@il: bastion@centrum.cz