Johnak Wheeliak (Jan Kotouč)

Narozen: 9 dní a 43 let po vylodění v Normandii.
Johnak se (stejně jako většina jeho vrstevníků) narodil v nemocnici. Navštěvoval základní školu, kde se naučil spoustu užitečných věcí, jako číst a psát, které využívá dodnes. Star Wars viděl poprvé až v roce 1997 a okamžitě byl unesen. Fascinovali ho rytíři Jedi a také souboje stíhaček a vesmírné bitvy vůbec.
O rok později se mu do rukou dostala počítačová hra Jedi Knight, což byl jeho první kontakt s Expandovaným universem. Tam se také poprvé „seznámil“ s Kylem Katarnem, který se postupem času stal jeho nejoblíbenější postavou. Svůj „první krok do většího světa“ ale učinil, až když objevil CSWU, Jediland a přečetl si Thrawnovu trilogii od Timothyho Zahna. Star Wars od té doby už nevnímal jako (v té době) čtyři filmy, ale jako celý vesmír, který neustále expanduje a je dějištěm stovek příběhů obsažených v desítkách knih, komiksů a her a kde filmy už vlastně tvoří jen nepatrnou část této velké mozaiky. Na Jedilandu tehdy přečetl většinu fanovských povídek (tenkrát ho zvlášť zaujala Druhá strana a Vyhoštěný) a postupem času se rozhodl, že přispěje také svojí troškou do mlýna. Jeho prvotina, Desper, byla zanedbatelné kvality, ale fakt, že mu ji tvůrčí tým Jedilandu uveřejnil, ho velice povzbudil do dalšího psaní. Následovaly příběhy To nejlepší z obou světů, Rodina, Cesta, Vyhlídka na smrt, Exhument a Zóna.
Ve volném čase se Johnak věnuje studiu na gymnáziu. Kromě Star Wars ho zajímá Sci-Fi všeobecně, ale nebrání se ničemu, co je (dle jeho názoru) kvalitní nebo nějakým způsobem zajímavé, a vždycky se rád dozví něco nového (momentálně například zjišťuje, že popisovat sám sebe ve třetí osobě je velice zvláštní zkušenost. Štěstí, že už to má za sebou).

em@il: Johnak7000@seznam.cz