2.6.2003

Nazdárek!

Hurá! Je tu další update a s ním spousta novinek a to hlavně díky tomu, že někteří z nás byli zatraceně pracovití! Těšte se, protože je tu nová sekce Meditace, která tu dlouho chyběla. Potom tu máme v jedijské sekci tradičně pokračování rozepsaných příběhů: Společnými silami od Rene Austen, po dlouhém čekání Jedi aneb Cesta tam a zase zpátky od dvojice PauL & Johny Walker a dále tady máme úplné novinky, které jistojistě potěší: Vítr změny od Dorothy Moore, Nejtěžší je loučení od Krystal Blaze, Pátrání po chlapci od Mad Crazy Molly, Krystal jako předzvěst a Sólo duet od Shan Taish. A na samotný závěr je tu malá lahůdka v podobě Žebříčků jedijských 10 nej...
To samosebou stále není všechno, protože je tu ještě imperiální sekce! Tam najdete krátkou ale rozhodně pozoruhodnou reportáž Souboj titánů od Jany Jiráskové o setkání velkomoffa Tarkina s neméně slavným velkoadmirálem Thrawnem. A komu to nebude stačit, může si přečíst Adamsithovu novou povídku o potížích v Prvních Imperiálních Limonádovnách neboli P.I.L. s názvem Stíny SithBULLu .
Také jsme doplnily ke stažení minulé novinky.
To by bylo, aby vám to do dalšího updatu nevystačilo, nenasytové nenasytní!!!

Vaše Yanna & Lea & Tess


6.5.2003

Ahojte!

Tak nám to zase pěkně uteklo a je tu máj - lásky čas. To by si zasloužilo nějakou romanci ve fan fiction, co říkáte? No, žádná nebude. Místo toho tu pro vás máme tradičně pokračování překládaných příběhů a potom "staro-nové" příběhy od Sammael (Jany Jiráskové), které jsme si dovolily adoptovat a obléknout je do našeho imperiálního hávu. Určitě si je znovu vychutnají ti, kteří už je četli, a ti, co je nečetli, se k nim konečně dostanou.
Také jsme na četná přání a žádosti připravily ke stažení většinu příběhů pro ty, kteří by si je snat chtěli vytisknout a zařadit do sbírky (Určitě někdo takový musí existovat...) a vzít si je třeba někam na pláž, lenošit a číst si. Příběhy, které jsou zcela nové nebo nedokončené, budou připraveny ke stažení příště nebo až budou kompletní.
Příjemné počteníčko.

Vaše Yanna a Lea a Tess


13.3.2003

Milí přátelé,

To se divíte, co? Tomuhle se říká "brzo". Přišlo to mnohem "brzeji" než všichni očekávali (ano, i "brzeji" než očekávaly dvě třetiny našeho týmu), ale tím lépe!
A co vám nabízíme dnes? Pokračování povídky Společnými Silami, překladu Oddanosti Padawana, další díl Umění odpouštět a v imperiální sekci nepřekonatelný překlad Stopařky (to opravdu stojí za to) a povídku Darth Sarthannuse.
... a jedeme dál.

Vaše Yanna & Lea & Tess


12.3.2003

Naši milí a zlatí čtenáři,

máme tu podzim a za chvíli zimu a Vánoce... tedy vlastně ne. Tohle je začátek, který jsme měly připravený k plánovanému updatu. A že od té doby mnoho vody uplynulo. Vánoce přišly a odešly, Pragocon se přiblížil a minul a pořád nic nebylo. Až nakonec všechno dobře dopadlo a vy si můžete konečně přečíst něco nového. Pamatujte, i když update nepřichází asi tak často, jak byste všichni chtěli, přesto stále na Jedilandu pracujeme a ještě jsme to nevzdaly. Hlavně proto, že nám píšete své vzkazy a my víme, že nás vážně čtete a neděláme to nadarmo. Díky za veškerou podporu!

A co že tu dneska máme? Dokončení rozsáhlého díla od Sunny, pokračování Desperu, zajímavou povídku Jeden krok, nějaký nový překlad a také spoustu novinek v sekci Sith/Imperial, mimo jiné další pokračování Rivalů. A bude toho víc! Brzo! Tedy... v kratším časovém intervalu než tentokrát ;-)

Vaše Yanna & Lea & Tess


4.9.2002

Tess: Co tam napíšeš?
Yanna: Já nevím, (protahuje se) něco napiš!
Tess: Éeeeem, pro změnu po dlouhé době... po dlouhé době, ale stojí to za to, mnééé?
Yanna: Počkej, a co stojí za to?
Tess: No všecko, né? Se s tim dřu...
Yanna: Myslíš jako Jediland, jo? Proč to neřekneš hned?
Tess: Jako jako jó, jo? Se ti na to to, víš ty co...
Yanna: Myslíš si, že si budou myslet, že jsme se zbláznily?
Tess: Já nevim, byl to tvůj nápad...
Yanna: Změna musí bejt.

Ahojte všichni!
Ne, nezbláznily jsme se. Jen v tvůrčím nadšení (Yanna tu mumle něco o tvůrčí krizi, ale já jí to nevěřím) jsme rády, že vám konečně můžeme nabídnout další update. Není v něm ani zdaleka všechno, co bychom vám rády nabídly, ale je to ho zde něúrekom!
A co zde je:
Zlatým hřebem (nikoli hřebenem) updatu je nově otevřená Imperial/Sith sekce Fan Fiction.
Dostanete se na ni z klasické, původní Fan Fiction.
Dalším zlatým hřebem je nově otevřený Guestbook. Pište, pište, pište!
V sekci "Napište nám!" jsme uveřejnily obnovená pravidla pro tvorbu a zasílání vaší tvorby, spolu s tolik vyžadovanými přímými kontakty na nás.
No a samozřejmě jsou tu nové příběhy (třeba dokončení Doby změn, jo?).
Tak se tu rochněte...

Vaše Yanna & Lea & Tess


1.7.2002

Ahojte všichni!
Těsně před odjezdem na Eurocon vám přinášíme jeden velký update. Urodilo se v sekci českých fan fiction. Chválíme. Pokračuje též kvalitní příběh od Rene Austen, která v této době pracuje se Shan Taish na dokončení dalšího příběhu navazujícího na Mlhavý úsvit a Druhou stranu.
Také musíme poděkovat všem za kladné ohlasy na nový design Jedilandu. Moc nás těší váš zájem, aspoň víme, kolik lidí nás opravdu navštěvuje.
Takže, vy všichni, kteří z nějakého důvodu nemůžete jet na Eurocon, přečtěte si něco nového.

Vaše Yanna & Lea & Tess


6.6.2002

Vážení a milí čtenáři Jedilandu!
KONEČNĚ!!! Bylo to dlouhé čekání, ale dočkali jste se! Jediland je tu v novém designu, za který vděčíme hlavně a přehlavně Tess, jež byla s konečnou platností oficiálně zahrnuta (nikoli však pískem) do týmu Jediladu (viz sekce Pár slov).
Máme pro vás již tradičně updaty příběhů zahraničních i českých. Dovolujeme si upozornit obzvláště příznivce našeho společného díla Sestry, že přibyly další dvě kapitolky.
Také chceme v reakci na uvedení Epizody II do kin vyhlásit další téma pro psaní fan fiction. Spousta z vás je určitě plná dojmů a možná je i chytila inspirace za pačesy. Takže, pokud už jste vytvořili něco s námětem Epizody II, zvláště, mají-li v tom nějakou klíčovou roli Jediové, posílejte to na naši mailovou adresu a třeba se dočkáte, že váš spisovatelský um vychválíme do nebes. :o)
Také očekáváme, že se písemně vyjádříte, jak se vám líbí nový design, neb chceme vědět, že ty měsíce práce nebyly nadarmo. ;o) A to je pro tentokráte vše, přátelé...

Vaše Yanna & Lea & Tess

19.2.2002

Ahoj všichni!
Ano, my víme, že nám to tentokrát trvalo "odporně" dlouho, ale hlavně, že tu nějaký update je, ne? Takže hurá do toho a příjemné počtení. Budeme se snažit polepšit. Jinak, už jste navštívili Czech Jedi Academy? Jak se vám líbí? (Jukněte do odkazů, jestli nevíte, kudy tam.)

Vaše Yanna a Lea

11.12.2001

Přinášíme Vám vánoční nadílku v podobě dalších příběhů. Něco novinek, nějakou českou tvorbu a konečně i pokračování Umění odpouštět. Amazonkáři jásejte!

Do sekce Odkazy jsme přidali Sithworlds, Poetland a Czech Jedi Academy, o níž byla řeč už minule. Stránka se pomalu buduje, tak se nelekejte počáteční prázdnoty. Můžete si ale už přečíst Deníky Ayane, což je vlastně také taková fan fiction.

Pokud se tedy letos už neuvidíme, přejeme Vám moc krásné svátky a doufáme, že si najdete chvilku na to, abyste si u nás něco přečetli.

Vaše Yanna a Lea

16.11.2001

Dnes pro Vás máme závěr Mlhavého úsvitu. Pro Ty z Vás, kteří si oblíbili Kejonen, máme dobrou zprávu. Shan Taish pracuje na pokračování, jenž má pracovní název Winter. Polovina příběhu už je hotová, takže to snad nebude trvat dlouho a všichni se s Kejonen opět setkáme.

Potom tu je novinka od René Austen nazvaná Ostří dýky. Tento příběh můžeme jen vřele doporučit. Nemá chybu!

Na žádost některých z Vás vracíme i příběh Silueta, za který jsme se styděly (Yanna). "Jestli ještě někdo řekne něco proti Siluetě, konkrétně proti 'jistému' slovnímu spojení, zakopu jí do země, vyhodím jí do koše, smažu jí z pevného disku, že už jí ani ten nejlepší admin nevydoluje!"

Další dobrou zprávou pro Vás snad bude to, že jsou ve výstavbě naše sesterské stránky, které se budou honositi názvem Czech Jedi Academy. Vznikají právě proto, že někdo si vzal jedijský kodex k srdci a chce se mu věnovat, rozjímat nad ním a půjde-li to, snad podle něj i žít. Komu to není lhostejné, ať vytrvá, podrobnější informace a snad i oficiální umístění odkazu již brzy!

Vaše Yanna a Lea

23.10.2001

Všichni jsou zpět z Raukonu, plní dojmů a plánů, že příště to budou oni, kdo oslní svým kostýmem. I my jsme tam byly, bavily se a hodnotily. V tomto úvodníku však není tolik místa, takže šířeji + snad i fotky někdy příště. Ve zkratce tedy velký DÍK pořadatelům, kteří obětovali vlastní zábavu tomu, aby vše co nejlépe fungovalo, a potlesk SW divadlu, které bez výjimky nadchlo všechny. Yoda a R2-D2 se skutečně vyvedli! Ještě si dovolíme jeden pozdrav svým prvním soupeřům v Capture The Flag. Bylo to dlouhé, ale fér. A také díky našim spolubojovníkům, jimiž byli: Gurruoa, Obi.811 a pochopitelně Tess.

A nyní k novinkám. Tentokrát přibyly dva nové příběhy na pokračování: Oddanost Padawana a Trosečníci, které překládá Lea. Pak je tu pokračování Mlhavého úsvitu a Sester. Tak příjemné počtení!

Jinak, příběh Barvy skutečně pryč nedáme. Je to překladatelská prvotina našeho drahého Silvera a pak: Nám špagety nevadí!

Vaše Yanna a Lea

21.9.2001

Uplynul měsíc a my tu máme další update. Co přináší tentokrát? Je to hlavně dokončení příběhu Vyhoštěný, pokračování skvělého příběhu od Andelain a také Mlhavého úsvitu od Shan Taish, která Vás všechny moc zdraví z Ameriky a děkuje, že jste v myšlenkách s jejich národem v těchto těžkých a nejistých dnech.

Ale teď něco veselejšího. Rok se s rokem sešel a my pohlédly do kalendáře a zjistily, že 5.10. bude Jedilandu celý jeden rok! Už rok Vám přinášíme příběhy o Qui-Gonovi a Obi-Wanovi. Zdá se, že už jste Jediland přijali za svůj a pravidelně si k nám přicházíte odpočinout, přečíst, co je nového nebo zklamaně zjistit, že Váš příběh tu zase není. Ale je to hlavně tím, že jste se ještě neodhodlali žádný napsat, nebo zatím ještě zcela spisovatelsky "nevyzráli". No, Vy sami nejlíp víte, jak na tom jste. Takže, ještě jednou: Jediland bude mít narozeniny, doufám, že všichni pochopili, co jsme tím chtěly říci. (Ano, dárečky a gratulace přijímáme.)

Sobě i Vám jsme jako dáreček věnovaly novou sekci Ohlasy. Tak ať se Vám líbí!

Vaše Yanna a Lea

21.8.2001

Pro všechny netrpělivé vymahače updatů: Tady to máte nenasytové! Další dávka vaší četby. Chytne a nepustí! Žhavte tiskárny, ať máte u vody co louskat kromě kuřích WOK! Zvláště bychom chtěly upozornit na novinku od mladé české autorky říkající si Andelain. Její dílo se jeví slibně. Posuďte sami.

Vaše Yanna & Lea


7.8.2001

Vážení příznivci Jedilandu, nebojte se, nezemřely jsme, stále dýcháme. Jako důkaz přinášíme nějakou tu novinku. Doufáme, že si užíváte prázdnin, dovolených a všeho, co v názvu skrývá volno. Přinášíme zase nějaká ta pokračování překládaných příběhů a doufáme, že si na nás vzpomenete a napíšete nám nějakou tu pohlednici nebo e-mail.

Fotky z Poetconu III nějak nevyšly, kromě dvou.


20.6.2001

Dnes přinášíme report z Poetconu III, pokračování příběhu Sestry a první příspěvek z řad našich čtenářů. Jmenuje se Jen krůček k Síle a jeho napsáním se připojuje do rodiny tvůrců fan fiction Bossi Nass. Hurá! :o)

Yanna & Lea


16.5.2001

Už je to tady! Konečně jsou fotky. Konečně doplníme nějakou tu obrazovou dokumentaci k Poetconu I a Avalconu 2001.


9.5.2001

Přinášíme Vám všem další novinky. Tou hlavní je tentokrát žhavá reportáž z Avalconu a ostatních dosavadních conů, jichž jsme se účastnily (viz Akcičky). Zatím však bez fotek, ale velmi brzy již budou, to slibujeme, jinak ať nás pozře Rancor.

Z příběhů je to pokračování Vyhoštěného a úplná autorská novinka Sestry, kterou píšeme ve spolupráci s Tess. Hurá!

Konečně přinášíme také Interview se Shan, takže koho tahle americká autorka zajímá, ať jí honem nalistuje v našem seznamu fan fiction.

Yanna & Lea


18.4.2001

Ahojte, lidičky! No jo, tak nám to trochu trvalo. Ale hlavně, že jsme tu a něco jsme Vám přinesly. I když jsou to jen pokračování a žádná novinka. Ale zase je to dlouhé, takže to vydá za dva krátké příběhy.

Koukaly jsme, že jste hlasovali. Trochu nás to zaskočilo z toho důvodu, že to teď vypadá, že Vám ty příběhy zase až tak moc nešmakujou. Možná ale, že někdo z Vás špatně pochopil hlasování, takže pro jistotu: Vy všichni, co jste se spletli a známkovali jako ve škole, ihned to napravte, hodnotí se bodově. 1 - příběh se Vám moc nelíbil, 5 - skvěle jste si početli a nedali jste si pokoj až do konce, atd.

V budoucnu hodláme pilně doplňovat sekci "Akcičky" kterážto jest novinkou. Určitě je nač se těšit. Brzy bude Avalcon, takže se tam snad s některými z Vás uvidíme. Jo a s Váma taky. No jasně, že myslíme Vás, co tam jdete, jedete, případně letíte (ti majetnější).

Otázky pro Shan ještě můžete posílat. Pár už jsme jich shromáždily, ale to teda jen díky chabé menšině z Vás. A když říkáme chabé, myslíme OPRAVDU chabé.

Máme Vás taky pozdravovat od jistého "Společenstva". Akorát se jim prý nelíbí, že jim říkáte Amazonky. Nevědí sice, co to znamená, ale rozhodně je to uráží. Tak  pro příště.

A to byla poslední záležitost k vyřízení a náš dnešní úvodník je hotov.

Yanna & Lea

"....se někdo ještě ptá, jak jsme přežily Velikonoce."

No jak? Jsme přeci Jediové, ne? Veškerým agresorům jsme se ubránily a leží to za dveřma. Smetí se odváží příští úterý, takže co neodejde po vlastních, tomu pomůžou hoši v oranžových vestách, ne? .... sou teda dotazy, simtě...


26.3.2001

Tak, vážení, jak už si někteří z Vás asi všimli, hlasování konečně funguje. Nehynoucí vděk patří Wingmanovi z CSWU, díky jehož trpělivosti teď každý z Vás může líně posunout kurzor myši k hlasovátkům a s vypětím veškerých svých odpočinkem vyčerpaných sil kliknout na nějaký ten bodík a uspokojit tak některého z autorů, který už si samým nervózním očekáváním na sebemenší ohlas, okousal nehty až k loktům. Takže Vy, co jste ještě nepřidělili své bodíky oblíbeným autorům, dejte se do toho! Pomůže nám to udělat si určitou představu, jaké druhy příběhů se Vám líbí. Bohužel je to pro nás jediný ukazatel, neboť se písemně příliš nevyjadřujete.

Čímž se dostáváme k dalšímu problému. Hanba Vám, milí čtenáři, ano, o Vás je řeč. Chtěly jsme po Vás tak málo, jen vymyslet jednu jedinou otázku pro Shan Taish a poslat nám jí. Stačila jediná od každého z Vás, ale zřejmě jsme vyvíjely příliš velký nátlak na Vaše pohodlné mozečky. (A to jsme se odvažovaly doufat, že by Vás mohlo napadnout dotazů více). Někdy to dá vážně zabrat, vytvořit pro stránky něco nového, nějak je zpestřit. Občas se prostě pokazí co může a člověk si říká: "Nechám toho, nejde mi to." Pak si ale řekneme, že tam za těmi monitory třeba čeká někdo, kdo se těší na nějakou tu novinku, pravidelně sleduje, jestli přibylo pokračování jeho oblíbeného příběhu a kdyby se ho nedočkal, byl by rozčarován. Právě pro takového jednotlivce píšeme a překládáme dál. Ale i my moc potřebujeme vědět, že tam na druhé straně někdo je, drží nám palce a prožívá ty příběhy s námi. A když naše e-mailová schránka zeje prázdnotou, začínáme pochybovat a říkáme si, že nás třeba vůbec nikdo nečte...

A pokud jsou mezi Vámi tací, kteří Shan napsat chtěli, jen nevěděli jak, opakujeme pro ně: Stačí kliknout na obrázek poštovní schránky zde, napsat svůj dotaz a odeslat. Pro Ty, kteří chtějí znát rovnou e-mailovou adresu na nás, tak zde je:

Yanna: Ymaster@seznam.cz
Lea:       Lpadawan@seznam.cz

Napsat otázku pro Shan (Možno i na e-mailovou adresu Yanna):
Novinky v sekci Pár slov a Odkazy.

Na četná přání jsme začaly uvažovat o přidání povídek inspirovaných původní trilogií a Young Jedi Knights. No, ještě uvidíme, jak se věci vyvinou. Záleží samozřejmě na názoru Vás všech.

Yanna & Lea


12.3.2001

Přidáváme dvě novinky. Jednou z nich je toužebně očekávané pokračování Druhé strany. Stále můžete posílat své otázky pro Shan Taish.
Prosíme, abyste omluvili případné chybičky na našich stránkách, snažíme se, jak jen to jde, abychom je zpestřily, což se samozřejmě neobejde bez chybiček a omylů. Děkujeme za pochopení.

Yanna & Lea


5.3.2001

Tak se nám podařilo získat pokračování Druhé strany. To jste rádi, co? My taky! Shan Taish má od nás zase na nějaký čas klid.

Dostaly jsme takový nápad. Vy všichni, kteří jste si dílo Shan Taish oblíbili, můžete posílat jakékoliv dotazy pro ni na naši emailovou adresu. Do předmětu e-mailu napište Otázky pro Shan. Pokud se otázek sejde minimálně 20, budou zpracovány, přeloženy a zaslány samotné autorce, která polichocena Vaším zájmem přislíbila spolupráci a všechny zodpoví a pošle nám je zpět a my je zase pěkně přeložíme pro Vás do češtiny a uveřejníme na našich stránkách. Ptejte se na cokoliv, od děje příběhů až po autorčiny oblíbené autory.

Napsat otázku pro Shan:  

Upozorňujeme na novinku, kterou je možnost hlasovat pro Váš oblíbený příběh.

Přidáváme další dvě dílka a pokračování příběhu Vyhoštěný od Seven. Hezké počteníčko!

Yanna & Lea


22.2.2001

Přidáváme záčátek nového příběhu a závěrečnou část Druhé strany, na kterou se jistě již všichni velice těšíte. Doufáme, že se s dílem skvělé autorky Shan Taish neloučíme nadlouho, Druhá strana má své volné pokračování, jehož anglický název je Veil Of Morning, které je neméně skvělé a napínavé. Autorka si však vyžádala čas na úpravy textu, než nám poskytne příběh k překladu. Jestli se už nemůžete dočkat tak jako my, můžete se pokusit trochu ji popohnat a motivovat, samozřejmě pouze v angličtině! :) Její e-mailovou adresu naleznete na konci 14.kapitoly Druhé strany. Věříme, že společně se nám podaří Shan přesvědčit, aby s úpravami příliš neotálela.

Vaše Yanna & Lea


12.2.2001

Milí čtenáři těchto stránek. Děkujeme za veškerou Vaši podporu vyjádřenou v e-mailech. Slibujeme, že se i nadále budeme snažit přinášet Vám co nejvíce příběhů ke čtení a stále Vás vyzýváme, abyste i Vy přispěli do našeho archivu. Je škoda, že mnozí z Vás nadšeně přislíbili spolupráci a pak v sobě záhy opět svou múzu zadusili a nic nenapsali. Nebojte se! Prostě jen vezměte do ruky kus papíru a nechte myšlenky plynout. Pravopisné chyby za Vás opravíme a budete-li chtít, i s příběhem trochu pomůžeme.

Ještě bychom se rády vrátily k příběhu Umění odpouštět, jehož první část silně pobouřila mužskou část čtenářstva. Jestli tohle pro ně není výzva něco napsat, tak už nevíme... Na druhou stranu bychom tu ovšem nerady řešily otázky feminismu. Příběh tak rozhodně myšlen není, je jen snahou dozvědět se, jestli existuje něco, co by mohlo překvapit a vyvést z míry vždy tak stoicky klidné Jedie. Samy ještě nevíme, kam se budou jeho tenké nitky odvíjet dál. Je tu jen určitá představa. Tímto také odmítáme veškerá tvrzení, že tyto stránky jsou od žen pro ženy.

Určitě jste si všimli drobných grafických úprav na této stránce. Byly jsme například nuceny odstranit tlačítka, neboť docházelo k obtížím s Java applety a některým čtenářům pak nefungovaly odkazy, takže se k příběhům vůbec nedostali. Také Yoda už se na Vás bude stále dívat a nebude putovat pryč s textem. Doufáme, že tyto změny pro Vás budou jen příjemné a užitečné abyste si mohli vychutnat vše, co jsme tu pro Vás připravily. Leží nám na srdci hlavně Vaše pohodlí při čtení. Takže vzhůru do světa rytířů Jedi!

Síla s Vámi všemi!

Vaše Yanna & Lea


15.1.2001

S novým rokem je tu i další pokračování příběhu Druhá strana.  Už se chýlí ke svému konci, ale čeká Vás náhradou spousta dalších příběhů. Lea už si KONEČNĚ připravila dlouhoočekáváný překlad příběhu Zrcadlení od Shan Taish. Dále je tu krátký příběh nazvaný Sbohem o tom, jak se s Qui-Gonem rozloučila královna Amidala. Tohle jste neměli možnost v kinech vidět, to máte jedině u nás. Přidáváme první autorský příběh (!), neboť chceme jít příkladem a povzbudit Vás k Vaší vlastní tvorbě. Příběh Umění odpouštět je možná příliš o ženách, ale je NÁŠ a komu se to nelíbí, ať se jde vyplakat na rameno Mistru Yodovi. Kromě toho už se nám i tak klepou kolena trémou z Vašich reakcí, takže radši nejdříve čtěte a pak kamenujte (případně sekejte světelným mečem).

Síla s Námi / Vámi

Vaše Yanna & Lea


18.12.2000

Pokud máte dojem, že jsme dlouho zahálely, tak to se teda pletete. Ačkoli přidáváme jen jednu novinku, na mnoha dalších už se pracuje. Zůstaňte s námi a určitě Vás nezklameme, jestli máte naše příběhy rádi.

Vaše Yanna & Lea


4.12.2000

Tak co máme nového? Lea zde brzy uveřejní svou překladatelskou prvotinu. Sice to bude krátká prvotina, ale stojí za to. Dozvíte se v ní něco o Obi-Wanovu vstupu do padawanského stavu (pro neznalce, kteří jsou tu náhodou - ne, není to nemoc ani těhotenství).

Zpráva, která nás potěšila: Vypadá to, že se k nám připojí další překladatelská výpomoc. A co to znamená pro Vás? No přece: Více lidí na překlad = více Vašich milovaných příběhů!

Další chystanou novinkou je Pár slov od nás. Možná si říkáte, že se tady vykecáváme až až, tak na co další stejnou stránku? Je tu však zcela ZÁSADNÍ rozdíl! Pár slov od nás je vyloženě naší kritickou stránkou. Né že by byla tak slabá, to ne, ale budeme na ní psát své hodnocení konkrétních  příběhů a také na ní uvedeme své vlastní názory na naše oblíbené Jedie a bude to hodně osobní! (O našich fotkách nemluvě :o)) A hádejte, kdo toho zase nakecá víc ?

Tak příjemnou zábavu a Síla s Vámi!

Vaše Yanna & Lea


20.11.2000

Přidáváme pár nových updatů a netrpělivě čekáme, že se nám ozvete se svými výtvory. Co takhle nějakou báseň o hrdinských činech Qui-Gon Jinna nebo o utrpení z jeho ztráty?

A jak se všichni těšíte na Star Wars - Episode II ? Lea se těší převelice, neboť zase po dlouhé době uvidí, co dělá Obi-Wan. Já se samozřejmě také těším, jenže jsem skeptická, neboť charismatickou postavu Qui-Gona tam budu silně postrádat. Ale na Star Wars.com jsem četla obsazení Epizody II a jsem ohromně zvědavá na postavu Baila Organy a na to, za jakých přesně okolností mu byla svěřena do péče princezna Leia. Něco jsem se dočetla, ale přece jenom to, co člověk vidí ve filmu je jakýmsi neoddiskutovatelným faktem, alespoň pro mou mysl je to něco, o čem už se nadále nedá pochybovat.

Napadlo nás,že by nás zajímalo, čím jsou pro Vás Jediové, respektive Qui-Gon Jinn a Obi-Wan Kenobi tak přitažliví? Co Vás na nich tak fascinuje? Proč je obdivujete? Napište nám o tom. Nejzajímavější úvahy zde s radostí uveřejníme a také Vám sdělíme své vlastní pohnutky.

Yanna & Lea


5.10.2000 Tak je to tady ! Konečně se nám podařilo přivést k životu naše milé stránečky, které se budou plnit všemi možnými příběhy o Jediích tak, aby se z nich mohli těšit všichni,  kdo se o ně alespoň trošičku zajímají a mají v sobě kus snílka nebo dobrodruha.Pokud žízníte po nových dobrodružstvích nám tak drahých Jediů Obi-Wan  Kenobiho a Qui-Gon Jinna, naleznete tu svou malou oázu, kterou bychom velice rády pravidelně doplňovaly o to nejlepší, co se dá v tomto žánru vytvořit. Chceme vyjít vstříc všem, koho omezuje jazyková neznalost a nemůže si přečíst skvosty, které na téma Star Wars vytvořili zahraniční autoři fan fiction. Budeme proto pro Vás překládat jako o život. A nejen to! Máme samy mnoho vlastních nápadů a podaří-li se to, objeví se tu i naše "skromná tvorba". To však není všechno, chceme, abyste se i Vy zapojili do celé té úžasné věci, protože věříme, že v hlavách mnohých z Vás se odehrávají příběhy, jež určitě zdaleka předčí vše, co bylo dosud ve fan fiction napsáno. Dokážete být určitě lepší než kolegové z "kapitalistických zemí" :-)), není to tak? Proto neváhejte a dejte se do psaní a pomozte nám rozšířit naši společnou sbírku.

Vaše Yanna & Lea


[CNW:Counter]