Stíny Sithbullu
Epizoda 2: Impérium vrací recept

Autor: Adamsith


Kapitola 3

Adamsith seděl ve svém coruscantském bytě a pojídal zásobu Dexterových balíčků, které zapíjel SithBULLem classic (nyní tři za cenu pěti – časově omezená nabídka!!!!!). Sledoval holonetový kanál nazvaný Holoshop, který neustále chrlil jeden skvělý výrobek za druhým. Ve chvíli, kdy mu vybuchlo v kuchyňce sklo a dovnitř vnikla neznámá osoba, Adamsith sledoval skvělou termální pánev Kwok, která se prý hodí na všechno, jen ne na to, co by vás napadlo. Úplně ve chvíli, kdy to sklo bouchlo, zrovna Adamsith přemýšlel o tom, že by tu pánev koupil, protože ho ještě kromě vaření nenapadl žádný jiný způsob využití, a tudíž by jich (jako těch způsobů) mohlo být dost.
Boba rozbil sklo a pomalu se plížil bytem. Slyšel něco z holonetového kanálu. Zhruba něco ve smyslu: „Tato droido-trouba je tak malá, že ji dáte klidně i kam, Jarexi?" „I na wícko přece!" „Takže můžete vařit, když-" „NO JASNĚ!" utnula druhá osoba případné problémy.
Bobu ten kanál znechucoval a Adamsitha taky. Takže se najednou ozvalo něco ve smyslu: „Ano pseudoapokalyptický způsob odnože této knihy je problematikou středního věku v závislosti na úměrné spotřebě, ha, ha, intermezního energetického ekvivalentu." „Ano, to určitě diváky zaujme! Já si ale myslím, že se jedná spíše o outermezní energetický ekvivalent." „Ano i tak by jsme-" „Blbosti," podotkl Adamsith a vypnul holonet.
Boba Fett se zhrozil, místo aby využil toho, že ho oběť nemohla v záplavě holonetových blbostí slyšet, nyní to bylo přesně naopak. Dlabu na to, řekl si a vrhl se do místnosti.
Adamsith zažehl meč zakroužil s ním a vrhl se na –
„Jejda ahoj Bobo!"
„Nazdar Ádosíto!" zasmál se Boba a pokračoval : „Tebe teda zabíjet nebudu."
„No to doufám. Ty teď děláš vloupačky?"
„Eeee… co jako?"
„No tady šlohneš cennej blaster, tam zase speeder, někdy senátora, jindy finančníka."
„To si nerozumíme."
„Hele Bobo, jestli máš trable s kredity, řekni a já ti půjčím a nemusíš to vracet."
„Ne to ne."
„Takže ty jsi stále u námezdního lovu?"
„Ano!"
„A kdo by mě chtěl zabít?"
„Já nevím to bylo anonymně – za 65 000 kreditů."
„Za ty prachy je nová loď! Nebudeme tu přece tak sedět a…"
„Pilotoval bys ty, předpokládám?"
„To bych prosil, nejsem přece tak špatný pilot!"
„Tak jo – najdeme mého ‚zaměstnavatele', ať máš klid, Adamsithe."
Adamsith jenom zavolal na droida, že mu vítr rozbil sklo, ať to spraví. Vzal bednu SithBULLu a dal si ji do vznášedla. Boba zatím uklidil své vznášedlo do garáže. Poté už oba – Adamsith i Boba nasedli do Adamsithovy lodi a vydali se vstříc dalším problémům.


Kapitola 4

Na holonetových zpravodajských kanálech bylo ten večer možno slyšet toto: „A ten zloděj Adamsith, si to dovoluje ještě prodávat! Nejen že dopingem náš závod silně utrpěl na pověsti, ale dokonce i na věhlasu! Je nutné říci, že SithBULL není to, co tvrdí Adamsith (no tady musím přiznat, že má Huhla pravdu – pozn. autor), ale je to hnusná droga (až tak zase ne! – pozn. autora), možná je to i projímadlo (tak taky to lze tak brát, ale to pouze, pokud si před vypitím SithBULLu dáte syrové vejce, kakao, gumové medvídky, týden proleželý lák z okurek a pak to všechno zapijete SithBULLem – pozn. autora), ba dokonce je to i jiné fuj! (Opět teoreticky vzato ano, jenom si musíme ujasnit, že některé rasy SithBULL Rancorn vypijí. Ano, SithBULL classic je i pro lidi, ale Rancorna doporučuji opravdovým labužníkům, kteří na svačinku s ledovým klidem slupnou dary moře s chobotničkama, jačím mlékem a praženým hmyzem jako já chleba s máslem.) SithBULL by se měl na závodech zakázat!"

Adamsith se díval ve své lodi na holonetový přenos, sice ho trochu rušilo velmi vzdálené pole asteroidů, ale to mu nevadilo. Boba se taky díval, letěli pomocí autopilota do systému Amertan.
„Adamsithe, přepni na Zpravodajství."
Adamsith tak učinil a zhrozil se. Vybafl na něj obrovský nápis s titulkem:
SITHBULL KAZÍ PRESTIŽ ZÁVODŮ BOONTA EVE CLASSIC! ADAMSITH SE ZATÍM NEVYJÁDŘIL. HUHLA THE HUTT PLÁNUJE PODAT ŽALOBU A ZKONFISKOVAT VŠECHNY RECEPTY.

„Ale sakra bantha…" zaklel Adamsith a dodal: „Tak on si nedá pokoj? To mu nestačí, že jsme mu museli, teda vlastně, že jsem mu musel zabít na dvacet nejlepších mužů?"
„Japato?" zeptal se překvapený Boba Fett.
„Eh… co… aha – prostě zákeřný hutt Huhla the Hutt a jeho majordomus Sazka Fortuna se už jednou snažili nějak P.I.L. a. s. (nejlepší limonádovna v galaxii, kde 'dneska' znamená za půl roku) zkonfiskovat a obsadit. Naštěstí jim v tom bylo zabráněno. Huttové jsou dlouhověcí , toto už myslím řešil starouš…"
„Kdo?"
„Jo… císař Palpatin."
Adamsith mávl rukou, použil Sílu a dodal: „Nikdy jsi mě neslyšel říci ‚starouš'."
„Nikdy jsem tě neslyšel říci starouš," opakoval Boba a s úsměvem dodal: „Jo, ale na mě to nefunguje."
„No neva… tady máš pět tisíc!"
„Ha! Už to zabralo…"

* * *

Loď zamířila do hvězdného přístavu továrny P.I.L. a. s. v systému Amertan. Zakroužila a přistála v soukromém hangáru.
Boba a Adamsith vystoupili.
Boba se tak zastavil a potom nepřítomně promluvil: „Nevím ale, jaký máš plán. Jak už jsem ti říkal, někdo nás sleduje pomocí navigačního přístroje."
„Počkáme tu na něj a ty ho pak vyslechneš, jsi v tom prý dosti dobrý.
„Jenže na to už nebude mít čas, uhahahaha!" ozvalo se za jejich zády.

Adamsith zažehl meč a vrhl ho dopředu. Boba vyletěl jetpackem vysoko do vzduchu.
„Zhyneš Adamsithe!" řekl neznámý, jenž byl oblečen a celý zakryt látkami neznámého původu, aby to vypadalo machrovsky a aby se autor nemusel zdržovat hloupými popisy obličeje.
Adamsith udělal přemet stranou a ozvalo se ‚lup'.
„Herdek, zas ta záda," zaklel a pomocí Síly se ještě kousek posunul k Neznámému.
Zatím Boba z výšky spustil ohromnou palbu.
Dotyčný urychleně vytáhl dva světelné meče, zažehl je a všechny střely vykryl. Boba jen tak tak uhnul. „Aaaa… Sith, nemáš se plést do našich záležitostí," zařval Adamsith a zkřížil jeden z jeho mečů. Potom použil Sílu, jeho plášť se lehce nadzvedl a do ruky mu přisál druhý meč.
„Techniku dvě používám, když vidím, že mi teče do bot…"
„Tak to by jsi ji měl začít aplikovat!" odpověděl mu Neznámý.
Adamsith začal bojovat pořádně. Protivník byl zmaten náhlou změnou stylu. Adamsith mu vnutil několik hloupých chyb, které neznámého málem stály život. Neznámý napnul ruku a Adamsith mu odsekl meč. Vtom Boba na nic nečekal a střelil karabinou. Střela zasáhla rozkrok a protivník se s ohromným řevem sklátil k zemi.
„Neřvi, jsou i jiné bolesti a horší!"
„A jaké, Adamsithe?"
Adamsith napřáhl ruku a nechal do ležící nebožáka vjet několik blesků.
„Tyhle."
„Agrhrhrnfsfnvj…"
„Hehe… no už jsem si demonstroval svoji moc, zavolám gardu, svážeme ho, dáme k němu jedno milé zvířátko, a ty Bobo, ty hezky začneš s výslechem, ať se můžu u večere rozhodnout."
„Jasan…"
„Javor…"

* * *

„…hehehhuhuhuihihihhi, ne… ne…"
„Tak co, budeš spolupracovat?" usmál se Boba Fett a dodal: „Jak chceš, Adamsithe, podej mi…"
„Hele už má těch tvých hnusáren dost. Dodělej to ty a já ti pák dám jen peníze," odpověděl Adamsith a odešel z místnosti. Byla tam tma… všude to smrdělo. Lord Adamsith byl znechucen… vše bylo tak temné, depresivní. Červená barva na stěnách. Zašlé rohy…
Boba se opět začal věnovat své práci: „Takže ťuťánek si říci nedá? Inu vezmeme lechtadlo typu 23,5."
-šimri, šimri-
„Aáááá, řeknu všech-hihi, řeknu všechn-haha, všechno ti povím."
„No vidíš."
A tak jim vše pověděl, Adamsith dal Bobovi peníze a Boba odjel vše prohýřit v kasinu na Nar Shaade, no a co se Adamsith dozvěděl a co udělá, tak to si povíme milé děti v další kapitole ve Večerníčku: Stíny SithBULLu 2!<<< Předchozí Seznam příběhů Další >>>