Stíny Sithbullu
Epizoda 2: Impérium vrací recept

Autor: Adamsith


Kapitola 1


„Vážené odbory, co to zase mělo znamenat?" zeptal se Adamsith několika desítek lidí a droidů krčících se v rohu.
Jeden odvážlivec lehce vykoukl a poznamenal: „My jsme jenom mysleli, že když dáme na výrobní linku malého Hutta, tak že dojde k přetížení a linka v závislosti na výkonu zrychlí o padesát diametrálních částic."
„… nějak jste pozapomněl základ slušného chování…" vžil se do své role Adamsith.
„Promiňte Velkotovárníku…" otočil se dotyčný k droidovi a pošeptal: „jak je ten nový pozdrav?"
„ŠEPTY, ŠEPTY."
„Aha, promiňte lorde Adamsithe, velkotovárníku, náš řediteli a vzore v jedné osobě, jenž jeden SithBULL denně si dá."
„Správně. Dostanete finanční bonus. Jinak, proč jste… co je Stirexi, ministře pro nízký rozvoj?"
„Když Vás takhle oslovím pane, dostanu taky ten bonus?"
„Záleží na situaci."
„Lorde Adamsithe, velkotovárníku, náš řediteli a vzore v jedné osobě, jenž jeden SithBULL denně si dáte!"
Adamsith se usmál a užíval si triumfu.
„Ehmm…" řekl Stirex.
„Uhm…" odpověděl Adasmith.
„No… že jako?" poznamenal Stirex.
Místnost ztichla.
„VY BANDO HLUPÁKŮ, MYSLÍTE, ŽE VÁS PLATÍM ZA TRAPNÉ POZDRAVY? NE! A KTERÉHO IDIOTA NAPADLO, ŽE MÍSTO TOHO, ABY ZMÁČKL PITOMÝ ČUDLÍK, TAK DÁ NA LINKU HUTTA?!" zařval na své odbory Adamsith.
Opět si dodal odvahy Stirex.
„To jste byl vy, pane, prý tak zlevníme za elektřinu, když ošidíme měřič zatížení extrémním zatížením, a tím se poblázní ten jakejsi strojek a pak budeme platit méně za proud..."
„To jsem to hezky vymyslel. No Stirexi, budete převelen na Hoth. Na můj vkus jste moc… to neberte osobně… přemýšlivý. Ano, moc na můj vkus myslíte. Takže se musíte trochu zchladit… a taková cestička na Hoth. To vám ani neublíží!"
„To teda ne."
„Takže děkuji. Nyní ještě budeme hlasovat, zda se vám líbí moje osoba ve velení podniku První Imperiální Limonádovna a.s. (nejlepší limonádovna v galaxii – slavné nápoje jako SithBULL, Hutt Wine, Rancorn's Apple a další lze zakoupit u každého dobrého prodejce pití / knihkupce / PNS). Ťukněte na to tlačítko, které reprezentuje kandidáta – A pro mě, B pro někoho jiného."
Ozval se ale Stirex: „Pane, prosím za prominutí, ale tam je pouze tlačítko A."
„No i to se stane, a mně se zdá, Stirexi, že vy na ten Hoth patříte více než akutně! Á… máme tu výsledky. Hmm… potěšili jste mě, moje odbory – 100% pro Adamsitha. Děkuji za přízeň. Nyní je nutné probrat problematiku ohledně SithBULLu Rancorn. Zjistilo se, že Rancorní vnitřnosti podražily. Zamítám návrh odborů pro podvody, abychom Rancorní vnitřnosti ředili banthovskými střevy. Jsme poctivý podnik, ne banda podvodníků! Jsme První Imperiální Limonádovna a.s. – profesionální výrobky a nápoje po celé galaxii! Takže ruším tímto odbory pro podvody. Budete převeleni na okrajové okrsky a pobočky První Imperiální Limonádovny a.s…"


Kapitola 2

Huhla the Hutt se zavrtěl a zamyslel: „To je ale zlé. Navrhuji udělat přísný zákaz SithBULLu na celém areálu závodiště. Takto zamezíme dalším problémům."
Jeho pobočník Sazka Fortuna, Twi'lek, mu okamžitě podal svůj předem připravený názor: „Pane… P.I.L. a.s. nám dává velmi dobré profity z automatů a plechovek. Je to seriózní podnik. Je škoda si takhle odebrat 53,333325782548844% příjmů!"
„Ale Fortuno – uvědom si, že máme plány ještě vyšší."
„Vy byste opravdu…?"
„Ale ano, jsem Hutt, ne Toydarian"
„To je poznat a nejen pomocí, řekněme, jaksi, vašich fyzických proporcí?"
„Ale to jsou plané kecy."
„Stejně jako tato povídka…"
„Co?"
„To byl jen pokus o vtip, špatný."
„Dobře, pokračujme. Vybral jste mi už kandidáty?"
„Takže: Boba Fett, Jango Jett, Zemře Hned a lovec Razdva Teď."
„Hmm… vsadíme na klasiku – Boba Fetta."
„Ale víte, že se přátelí."
„Alespoň ho budeme mít tam, kde chceme."
„A kde ho chceme?"
„To bys nepochopil."
„Ještě, že jste tak moudrý."
„Ano, to jsem. Jinak oznamte moji zprávu holonetem. Udělá jim to zlou reklamu."
„Pane víte, jak dopadla ta aféra s ukradeným receptem?"
„Jo, ale tahle to tentokrát nedopadne."

* * *

Adamsith se lehce nerozhodně rozhlédl po velké místnosti, kde momentálně zasedala rada Nového Impéria. Přemýšlel, zda to má vůbec cenu přednést a zda to vůbec má šanci uspět. Mohlo by, pomyslel si, ale jist si úplně nebyl.
Místnost se leskla a černé dlaždice byly dobrým kontrastem pro durasteelové stěny, zdobené holografickými, hýbajícími se motivy o úspěšnosti Nové i Starého Impéria – ovládnutí senátu, zničení Yavinu, bitva na Hothu a dalších pět holografů o P.I.L. a.s., a ještě několik dalších, kterými se Adamsith nezabýval. Ani příliš nevnímal debatu týkající se jakési problematiky na druhé straně galaxie. Admirál ACE ukončil svůj proslov, podíval se na Lorda Adamsitha a promluvil: „Lorde Adamsithe, přišel jste nám něco říci, nyní máte prostor!"
Adamsith se postavil, rozhlédl se po radě a začal: „Vážená Imperiální rado, dovolil bych si vám přednést velmi naléhavou a důležitou záležitost. Jak víte systém Amertan má mnoho vojáků zapůjčených, zdůrazňuji zapůjčených, Novým Impériem. Tito vojáci jsou pod velením Imperiální rady. Samotný systém Amertan má tři stormtroopery pod mým velením, za které jsme vám velmi vděční a posíláme vám za ně dary své přízně-" „Jak jste posledně poslali tu várku SithBULLu – to bylo dobrý," ozvalo se neznámo odkud.
„Abych pokračoval. Ehm… chtěl bych zde velectěnou Imperiální radu požádat o… čtvrtého vojáka."
Místností se rozběhl šum, všichni o tom začali horlivě debatovat.
Admirál ACE pokynul droidovi a místností se ozvalo: „TI-CHO!!!"
Všichni ztichli.
Admirál ACE povstal a pravil: „Lorde Adamstihe, závažnost této prosby je velká. Budeme ji postupně probírat půl roku a pak vám řekneme výsledek debaty. Máme i jiné, sice méně důležité, ale přesto jiné problémy, které musíme řešit. Děkujeme za přednes a Síla a SithBULL nechť je s vámi!"

* * *

Boba Fett si opakoval své zásady. Dosti ho to rozčilovalo, že si je ještě od smrti svého otce nezapamatoval. Jo, bylo to obtížné a dlouhé… včera ale zjistil, že si zapamatoval už valnou část.
„Takže…," mumlal si pro sebe: „Pravidlo 2553, kapitola 21, oddíl 13: Zachovej chladnou hlavu. Pravidlo 2554, kapitola 21, oddíl 13: Tvař se jako machr, nepřítele to zneklidní… ufff – počkat, jak se mám přes tu zbroj tvářit?… kapitola 22, ještě, že jsem přeskočil těch osm tisíc bodů o leštění blasteru. Takže: kapitola 22: Klub přátel dobré nálady. Cože? To sem nepatří. Rychle vyhodit. Á – tady je pravá kapitola 22! Pravidlo 0001, kapitola 22, oddíl 1: Nezapomeň jméno oběti. Pokud by došlo na machrovské řeči, tak by jsi působil trapně, že by jsi to nevěděl (srovnej s pravidlem 1528 a 1529, kapitola 15, oddíl 11. Ugh… Takže – pravidla 1528 a 1529 v kapitole 15, oddílu 11: Machrovské řeči veď, pokud máš jisté vítězství. Například dobrá věta je – Vyřídil jsem tucet lepších než jsi ty a nikdy mě neporazíš. Také není špatné : Kruh se uzavřel. nebo Představení skončilo. No skvělé," ukončil proud myšlenek a ještě se rozhodl zopakovat si pravidlo 1529: „Nikdy neveď machrovské řeči, je to životu nebezpečné. Dodatek B. Fett – a nikdy neskákej do arény před nejlepšího mistra Jedi s fialovým mečem a s pokaženým jetpackem, je to setsakra smrtelně nebezpečné!"
Boba Fett zapnul jetpack a vyletěl do výšin budov Coruscantu. Temná noc ho kryla (teda nebýt toho záření jetpacku). Nejdříve chtěl k budově přilétnout a pokoj oběti jednoduše zničit, ale nedalo mu to a chtěl svoji oběť vidět. Záhadou mu bylo, proč mu neřekli jméno oběti. Hmm… to bylo divné. Ano, sice to odporovalo Fettovu přesvědčení – námezdní lov pouze podle osobních žebříčků hodnot, jenže, jak už podle pravidla 3811, kapitoly 1, oddílu 12 řekl Jango: Žebříček osobních hodnot a osobní přesvědčení končí u hranice 55 000 kreditů a toto byl zrovna ten případ. Doletěl ke speederu.
Tak jo, pomyslel si a nastartoval speeder.Seznam příběhů Další >>>