Stíny Sithbullu
Epizoda 1: Návrat receptu

Autor: Adamsith


Kapitola 3

Podlouhlá Adamsithova loď prolétla kaňonem a začal přistávat na jedné z mnoha přistávacích plošin. Osamocenost – to cítil Adamsith z této planety. Lordu Stoneovi tu rozhodně nemůže být dobře. Není ale jiná možnost. Nikdo jiný, než skoro jeho učedník by to nepřijal. Adamsith se volným krokem vydal ke dveřím, které se otevřely, a objevila se v nich postava.
„Zdravím vás, Lorde Adamsithe."
„Děkuji Lorde Stone, provázej vás Síla…"
„Nepřišel jste sem bezdůvodně, že?"
„Ne… to ne… víte, máme podobné podniky."
„Opravdu?"
„Ano, já mám reálnou limonádovnu."
„Hmm…"
„Vy zase imaginární zbrojírny."
„Ano, to mám."
„Potřebuji pomoc… někdo se snaží sehnat naše tajné receptury na SithBULL."
„Máte dost profíků v podniku – pošlete je tam."
„Ale mohu jim věřit? Ne… jestli zatím opravdu stojí Sith, čemuž informace nasvědčují, tak si rozhodně nemůžu být jist."
„Dobře, co potřebujete? X-wing Alliance vám ale nepůjčím."
„Ne… chci něco víc. Musíte pomoci Impériu."
„Nikdy."
„Agrrr…"
„Stone, neštvi mě zas…"
„Ne, s Impériem nemám nic společného."
„Jak je libo. Odměna?"
„Nepotřebuji."
„Takže chcete říci, že NE?"
„Ano, nechci vám pomáhat."
„To přece není možné… je v sázce Impérium… P.I.L. a.s. tvoří neuvěřitelnou část příjmů Nového Impéria! I vy pijete SithBULL."
„To ano, ale…"
„Ale vám se nechce, že lorde?"
„Popravdě – ne…"
„Takže jde se na to?"
„Jasně Adamsithe, jdeme do akce!"
„Jako dřív, Stone!"

* * *

„Poslední otázkou zůstává, jak získat ten recept. Všechno ostatní máme."
„Ano, poslední bod stále nesplněn."

* * *

Corsucant zahalila ranní mlha. Adamsith měl Corsucant rád, měl jisté kouzlo, nezaměnitelné. Často uvažoval o trvalém bydlišti, ale to by znamenalo opustit Amertan, takže těch myšlenek zanechal. Lord Stone konečně souhlasil s Adamsithovým, potřeštěným plánem a dokonce ho trochu vylepšil, ale nabídku přijal hlavně jako protislužbu. Adamsithova loď se obtočila okolo mrakodrapu jako had okolo kořisti a hladce přistála na rampě. Čím více byl Adamsith blíže středu galaxie, tím více si uvědomoval, jakou hrozbu by znamenalo zneužití SithBULLu. Nedozírné. Hned hlavním následkem by bylo, že SithBULL by se přestal vyrábět, což by byla katastrofa. Nedozírná. Obrovitá.

Adamsith a Lord Stone kráčeli po plošině k hotelu. Ani jeden si už nepamatoval, kdy se tuhle chůzi ve dvojici, které říkali demonstrace drsňáctví a moci, naučili. Vypadala ale velmi efektivně. Droida – hoteliéra uzemnili univerzální Imperiální kartičkou pro volný hotel a jednoduše si vzali dva pokoje na vrchu budovy s vlastním přístavním blokem. Když pátrání, tak pořádné.
„Co si myslíš – kdy nás začnou ´likvidovat´?"
„Možná vůbec, Stone," odpověděl na Lordovu otázku Adamsith a trochu nepřítomně pokračoval, pohrávajíc si s kuličkou pomocí Síly: „Já netvrdím, že chtějí mě. Oni chtějí ten recept. Jen nevíme, kdo je to a proč to dělá."
„A od toho jsme tady my, ne?"
„Jo, to jsme."

Lord Stone navrhl, že nic se nesmí uspěchat a že nejdříve by měli navštívit Dextera. Kromě relativních stop Stone viděl i možnost občerstvit se v příjemné restauraci. Vyslýchání Dextera bylo zábavné. Dexter znal spoustu vtipů o Obi-Wanovi a Yodovi (oblíbená varianta: jde Yoda, Jawa a Obi-Wan po poušti na Tatooine a uvidí Banthu…), takže o zábavu bylo postaráno. Proto se ten den také nic řádného nevystopovalo.

Den nato již ale žádnou indicii neměli. Adamsitha napadlo zajít za tím, kdo měl ukradenou zásilku doručit. Ten večer měli spustit past. Nakonec místo návštěvy zabředli do přípravy plánu."

* * *

V úzké temné uličce kráčela postava v jakési zbroji a helmě. Helma filtrovala vzduch. Postava došla k malému stolku v rožku baru, který se na této ulici shodou okolností nacházel. K velké překvapení postavy tam nebyl malý a „normální" muž, nýbrž pouze ten normální.
„Jak se vedlo?" zeptala se postava v brnění spiklenecky.
„Dobře," odvětil sedící. „Jen Dix to dostal, ale recept mám."
„Výborně. Věděl jsem, že je na vás spolehnutí. Tady je odměna," podala postava ve zbroji kredity „Corthovi.
„Pojďme ven," řekl „Corth". Postava ve zbroji znejistěla. Nenápadně stiskla malé tlačítko na helmě a následovala „Cortha".
Corth se postavil od postavy ve zbroji zhruba na délku nohy. „Co potřebuješ?" zeptala se postava. Corth, nyní již můžeme říci Adamsith, kopl postavu do rozkroku, což jí sice přes zbroj nic neudělalo, ale Adamsithovi to umožnilo zapnout meč a odseknout postavě nohu (ruce nejsou moc originální).
Lord Stone vyběhl a zatočil mečem. „To vážně není Sith," okomentoval situaci nad sténající postavou ve zbroji.
„Ne, nejsem, nechte mě být…"
„Počkat," zavelel Adamsith – i Lord Stone uslyšel nějaký divný zvuk. V uličce stáli dva humanoidi s blastery v rukou a dá se říci s nekompletními mandalorianskými zbrojemi.
Adamsith zakroutil mečem a vyběhl vstříc postavám. Lord Stone odhodil postavu momentálně bez nohy do rohu, aby neutekla, a postavil se do obranné pozice. Jedna z postav měla jetpack. Vyletěla do výšky a započala palbu na Lorda Stonea. Ten odrážel střely, ale nestíhal je odrážet na rychle se pohybujícího nepřítele.
Postava proti Adamsithovi vyčkávala. Adamsith natáhl ruku pro škrcení postava vystřelila. Adamsith zažehl meč, ale ten mu najednou uletěl. Postava s jetpackem si přitáhla meč lanem. Stone pomocí Síly vyskočil a skopl nepřítele, který uháněl s Adamsithovým mečem. Adamsith mezitím odhodil od sebe druhého protivníka a přitáhl si svůj meč.

Lord Stone nelenil a odrazil další střely. Postava s jetpackem se odrazila od zdi a tvrdě přistála u postavy bez nohy. VHAAM, Adamsithův meč rozsekl v půl méně ozbrojeného muže. Lord Stone se chystal na toho s jetpackem, ale ten chtěl uletět; jenže jeho jetpack nefungoval.

„Kde tě k sakru najal?!" zařval rozlícený Lord Stone na teď už v pravdě nebohého muže ve zbroji.
„Já to nevím… nelžu!"
„Hm…" začal s úsměvem Adamsith, „asi to vypadá, že vás bude vyslýchat Imperiální rada, která na to má lepší prostředky. Hm?"
„Já to nevím… na tuhle práci jsem tu zakázku dostal divně - poslali mně kredity a holonetem to, co mám udělat. Pracují v tajnosti."
„Dobře, zaveď nás tam, kde jsi přijímal zprávy."
„Domů?"
„Třebas, ale hlavně rychle. Nastup si do speederu a žádné kraviny."
„Adamsithe, a co ten s jednou nohou?"
„Dej mu uspávačku a hoď ho do kufru," pokynul Adamsith na Stonea a pohledem zamířil na vznášedlo.

Řídil Stone. Letěl mezi budovami podle navigace toho „tvora". Zprvu nechtěl spolupracovat, ale několik demonstrativních ukázek sithské moci ho navedlo na správnou rovinu. Brzy již speeder mizel v jedné z mnoha garáží.

* * *

„Tak takhle to je…" promluvil po dlouhé době Adamsith sledujíc holonetový přehrávač.<<< Předchozí Seznam příběhů Další >>>