Závan minulosti

Autor: Tyna RoseProlog

Dnes bude krásný den, pomyslel si. Zatím však bylo chladno, až se mu srážel dech. Období chladných a temných nocí už však naštěstí končilo a slunce, které právě začínalo vystupovat nad obzor, dokáže atmosféru na Yavinu 4 rozehřát během několika hodin. Luke měl rád tenhle měsíc, měl rád jeho pralesy, měl rád svou Akademii.
Dnes se rozhodl meditovat sám. Právě stál na vrcholu jednoho z chrámů a ne právě dobře, předstíral činnost, kvůli které sem přišel. Místo toho se kochal krásou místa. Vlastně i tohle byl určitý druh meditace, uvažoval. Dnes je dobrý den na obdivování krásy, dnes je dobrý den na spoustu věcí. Dnes slaví Mistr Jedi narozeniny.

Sešel pomalu do nitra chrámu. Nechtělo se mu spěchat. Zanedlouho se sejdou jeho žáci ke společné snídani. Vlastně už to nejsou jeho žáci. Už dlouho jsou tu i jiní Mistři, kteří mu pomáhají. Měl radost. Z nich ze všech. Konečně měli dost času vychovávat mladé Padawany. Od té doby, co znovu založil Akademii řádu Jedi na Yavinu 4, procházela Republika jedním zlým obdobím za druhým. Kdy vlastně měli ona a jeho sestra čas oslavit svoje narozeniny takhle v klidu? Mara a Ben odletěli na Mon Calamari, hlavní místo oslavy, už několik dní předem a jeho synovec Jacen včera, ale on sám se vymluvil na práci. Chtěl ještě nějaký den zůstat na Yavinu a vychutnávat si klid tohoto nádherného místa. Když se sem Jediové vrátili, potom, co byli násilím vyštváni Yuuzhan Vongy, našli místo zničené a dalo jim velkou práci, než je dali zase znovu do pořádku. Někdy měl pocit, že začínají pořád znovu a znovu. Prales byl mocný protivník.
Začal potkávat první učedníky. Když se vzájemně zdravili, cítil z nich klidnou vyrovnanost. Luke věděl, že teď už nemůže udělat víc. Pokoje jeho rodiny byly umístěny ve stejné části budovy, jako ubytovací jednotky ostatních členů řádu. Hustota bytostí se tedy zvětšovala úměrně k tomu, jak se k nim přibližoval. Pomalu se začal těšit na cestu. Došel k pokoji, kde měl připravené všechny věci k odletu. Nebylo jich mnoho. Vždycky cestoval na lehko.Seznam příběhů Další >>>