Doba změn
Kapitola 5

Autor: Tess


„Asi tě sledoval," řekla Rill. „Nebo… možná se dozvěděl o mně…"
„Jestli mě sledoval, tak to ostatní…"
„Ale ne, určitě ne. Ti přece zůstávají na jednom místě, ne? Tam je má jisté. Nejdřív by šel po tobě. Každopádně počítá s jedním Jediem a ne s dvěma."
„Co budeme dělat?"
„No, utíkat nebudeme. Zahrajeme si Hru," usmála se Rilana.
„Musíme zvítězit. Jinak zničí i ostatní, spolu se Školkou. Není to hra, je to boj!" protestoval Pallen.
„Každý boj je Hra," pravila Rill. „Myslíš, že je to dostatečný idiot, aby šel přes území vosáků?"
„Obávám se, že ne. Je to Sith. A říkala jsi – dva Jediové. Jenže – já jsem Padawan a ty jsi musela odevzdat světelný meč, takže žádný nemáš."
„Eeee, ne tak docela. Teda, světelný meč jsem odevzdala, ale… ehm, Nové způsoby, znáš to…"
„Co jako?" zeptal se Pallen.
„No, tu poslední noc jsem ze skladu lohla jeden krystal, a vzhledem k tomu, že se mi podařilo ostatní komponenty pro světelný meč legálně přivézt jako různé součástky… máme dva světelné meče," líbezně se usmála Rill.
„Tak kde ho máš? Na co čekáme?"
„Klid, času dost. On si nás najde. Tady je celkem vhodné místo. Vezmeme si ho ze dvou stran, pěkně mezi sebe. A když se nám ho podaří rozzuřit, tak bude mít horší koordinaci pohybů. Podívej, tím, že tady budeš poskakovat nahoru dolů, se maximálně tak unavíš. Sedni si. Zamedituj si. Vezmu si meč," řekla a zmizela.
Pallen zůstal sám. Meditace je dobrý nápad, pomyslel si. Každopádně před jeho prvním opravdovým bojem. Zvítězíme, protože nám nic jiného nezbývá. V meditaci cítil, jak se Sith blíží. Tma a Zlo, hrůza, strach… ale to vše šlo nějak mimo něj. Věděl, že je to zde přítomné, ale nedotýkalo se ho to. Byl připraven.
Sith si dával na čas. Není divu, cítí asi taky něco… jiného. A pak najednou, zničehonic se objevil přímo uprostřed mýtiny. A je to tady, problesklo Pallenovi hlavou, když se k němu rychle blížila černě oděná postava s rudě svítícím mečem.
„No to mě podrž, klon jako by tatínkovi z oka vypadl," ozvalo se zničehonic zleva. Sith zastavil svůj postup a pohledem přejel dalšího protivníka.
„Hele, a i tetování je stejný. Chlapečku, jdi domů, nebo z tebe naděláme dva malý do školky," překonávala se Rill.
„Grmpf!"
„A taky výřečnej, jak tak koukám. To bude celkem dobrej epitaf…"
Sith se jen ušklíbl, protočil světelný meč, načež se z jeho dosud bezpečného konce vynořila druhá čepel.
„No, tos tomu dala. Co budeme dělat teď?" nezdržel se komentáře Pallen.
„Co myslíš, dáme si čaj a koláčky? Neee. Zabijem ho a PAK si dáme čaj a koláčky. Vzals čaj?"
„Cože?" zeptal se zmatený Pallen.
„To se neptám tebe, vím, že ty čaj nemáš, ptám se jeho. Nejdřív ho zabijem a pak si dáme jeho čaj, ne?" Zatímco Rilana plácala, co jí slina na jazyk přinesla, zvolna se přesouvala tak, aby Sith byl mezi ní a Pallenem.
Sith se však nenechal oklamat a prudce zaútočil na Pallena, s čímž Rill nepočítala, takže její výpad prosvištěl pouze prázdným prostorem. Pallen zase jednou vzdával v duchu díky svému Mistru za její trénink. Stihl taktak krýt seky, ale když se k němu připojila i Rill, začalo být Sithovi pěkně horko a pomalu ustupoval. Dosud ho však nebyli schopni zasáhnout, jejich nesecvičenost jim byla překážkou. Sith viděl, že to, co měl původně za lehký úkol, se mu nějak vymyká zpod kontroly, a začal používat všechny špinavé triky. Vmanévroval Jedie blízko srázu, mohutným odražením se na okamžik zbavil Pallena a poté na Rilanu zaútočil zároveň světelným mečem a kopem, který měl zlomit vaz. Rill stihla vykrýt meč a rukou odvrátit kop, ale jeho síla ji smetla ze srázu dolů. Pallen se vrhl na Sitha s dvojnásobným úsilím.
Pallene, počkej na mě! Společně, musíme společně!
Pallen se však dostal do stavu, kdy Rilanu skoro nevnímal, ani nebyl ochoten poslechnout. Jeho počáteční obavy zmizely, teď byl plný jistoty a síly. A Sith před ním ustupoval! Dokážu to! pomyslel si a periferním viděním postřehl, jak Rill vyskakuje opět nahoru. Nějak daleko, strašně daleko. Ale to nevadí! Už ho mám, prolétlo jeho hlavou, když tu ucítil v Síle falešný tón. Než stačil cokoliv podniknout, světelný meč jeho protivníka ho probodl.
Pallene!!!
Rill stála na místě, bledá a bez hnutí. Pallene…
Sith se k ní otočil se zlým úsměvem. „Ty se ještě můžeš zachránit. Temná strana se tě už dotkla. Nechceš se pomstít za to, co ti provedli? Promarnilas tu roky svého života, jen kvůli jejich strachu. Pojď se mnou a uvidíš, jaké možnosti se ti otevřou."
Takže sem přiletěl za mnou. Ach, Pallene.
Rill pevně sevřela svůj meč a druhou rukou ukázala Sithovi prostředníček. Nebojím se umřít. Jsem už dávno mrtvá. Sith se jen usmál a zaútočil. Rilana kryla jeho útoky, zatímco ji obklopovala rudá temnota jeho mysli. Ale nějak… jí to nevadilo. Cítila v sobě plát bílé světlo.
Zasáhl ji do nohy a zašklebil se. Je to jen škrábnutí, pomyslela si, ale začala kulhat. Noha se pod ní podlomila, sotva stihla ztlumit svůj pád rukama. Sith se triumfálně usmál, přistoupil blíž, přišlápl rukojeť jejího světelného meče a rozpřáhl se… když vtom se do jeho břicha vnořilo ostří dýky, kterou Rilana vytáhla levou rukou. Vstala, otočila dýkou v ráně a pozorovala, jak v jeho očích vyhasíná život.
„Taky znám špinavý triky."

<<< Předchozí Seznam příběhů Další >>>