Sestry 7.část

Autor: TessTess

Já se snad zblázním! Ti Jediové jsou neuvěřitelně arogantní! A ten učedník…
Tiše jsem zuřila. Nebýt toho kontraktu, tak je vyhodím z lodi a bylo by… jenže právě to nesmím. A málem mi odešly, takže jsem ze sebe musela udělat chamtivého blbého idiota, co si nechá všechno líbit, aby zůstaly. Myslela jsem si, že Jediové jsou… no, nevím, co jsem si myslela, že jsou Jediové zač. Ale něco jiného než jak se mi jeví.
Možná bych i zrušila ten kontrakt abych se jich zbavila, kdyby jeden z nich nebyla… no, jak to o ní mluvili? Jako o Té První. Počkáme a uvidíme.

Na druhou stranu, asi bych ten kontrakt nezrušila ani tak. Jednak už jsem si vybrala zálohu… nebo ukradla, ale co, a jednak mám ze svého zaměstnavatele smíšené pocity.

To mi připomíná… měla bych se mu asi ozvat. Podle čidel se mí Jediové ubytovávají, tak budu mít klid…
Nahrála jsem krátkou zprávu a odeslala ji na klasickou anonymní adresu, která to přepošle na adresu, která to přepošle na adresu… a tak dál, až to bude takřka nevysledovatelné. Klasický postup, který vyžadují přestrašení hlavouni. Jednodušší by jistě bylo, kdybych měla scrambler, který by mi zajistil nevystopovatelnost odchozích hovorů, ale copak kradu?

Téhle myšlence jsem se musela usmát. No, ON ho pravděpodobně má, protože vyžadoval abych po každém odeslání zprávy byla deset minut na příjmu. Takže hlavoun, bohatý a opatrný. Dílek k dílku. Třeba z toho nebude nic, třeba z toho bude jméno… i když tahle charakteristika sedí asi na deset miliard… lidí, protože je to člověk.

No, stejně jsem pořád naštvaná. Měla bych se asi uklidnit, protože v brzké době budu klid potřebovat.
Můstek, vyhlídková paluba, společenská místnost, jídelna… a tělocvična. Trochu se rozhýbu.
Začala jsem cvičit. Jeden pohyb následoval druhý. Cítila jsem, jak se ponořuji do sledu pohybů, jak se uvolňuji. Má tepová frekvence klesla, dýchání se zpomalilo. Plynulost, soustředění. Jsem jen já, jinak nic.

...jestřáb se stahuje, tygr útočí…

Píp, píp, píp…

* * *

Temná postava podnikla jistá opatření a pak se spojila přes jedno velmi zajímavé zařízení s jakousi bezvýznamnou lodí, dokující na planetě Commenor.

Píp, píp, píp…

Objevil se obraz. Temná postava se téměř lekla. Kdo by se taky nelekl, kdyby viděl, jak na něj náhle z bezprostřední blízkosti cosi prudce útočí. Nicméně strach a podobné emoce se již dávno Temného netýkaly. Proto klidně stál a čekal na vysvětlení.

„Eh, pardon," řekl adresát. „Co pro vás mohu udělat?"
„Takřečená záloha."
„Ano?"
„Vrátit."
„Šla z vaší kapsy? Strhněte mi ji. Ty peníze jsem potřebovala."
„To je lež."
Adresátka naklonila hlavu. Chvíli mlčela a uvažovala.

„Ano, máte pravdu. Je to lež. Snadno zblbnutelný agent. Prostě jsem nedokázala odolat. Kromě toho – vsadím se, že to šlo z jeho kapsy a neviděl od vás ani floka náhrady. Vlastně jsem udělala dobrý skutek, protože jsem vás upozornila, že agent, jehož služby užíváte, není tak kvalitní, jak by měl být. Řekla bych, že to stojí za deset tisíc kreditů… zvláště, když to jsou kredity, které zaplatil někdo jiný," usmála se.

„Budiž. Ale pamatuj. Nikdy se mě nepokoušej podvést. Nikdy mi nelži. Nikdy si se mnou nezahrávej. Pokračuj ve svém úkolu."

Cvak.

* * *

Cvak.

Ohnula jsem se k zemi v záchvatu smíchu.
Hysterický smích je známkou nevyrovnané osobnosti, napadlo mě a hystericky jsem se uchechtla.
No, je to adekvátní reakce. Buď tohle, nebo záchvat vzteku a já se nevztekám. To od té doby, kdy jsem zjistila, jak je vztekající se osoba směšná. Maximálně tak zuřím, ale to člověka strašně zaslepí…

Pan Velký Tajemný Temný Mocný a Strašně Zlý. Uf, no třeba je… nééé, takoví nejsou. Ne takoví, jako on předstírá.
Ty debile, jen idiot cvičí před zrcadlem a jen krétén používá jako zrcadlo vypnutou obrazovku.
No a co, tak velké zrcadlo nemám a jak jinak si můžu všimnout, jestli někde nedělám chybu?
Máš to vycítit.
Tak dobrá nejsem. Ale to, co vidím při cvičení v zrcadle - é, v obrazovce - vypadá dost hustě. Jsem rychlá. Jsem hodně rychlá. Ještě by to chtělo lepší kontrolu.
Checht.
Ale musel to být skvělý pohled z druhé strany… když Tygr zaútočil…

Ani sebou necukl. Dej si pozor. Dej si velký pozor.

<<< Předchozí Seznam příběhů Další >>>