Desper 2.část

Autor: Johnak Wheeliak„Desper, planeta na kraji vnitřní části galaxie, podnebí se ve všech oblastech liší, v místech, kam letíme my, by mělo být subtropické. Planeta je poměrně chudá, protože většinu nerostných surovin už vytěžili a zbytek mají v držení hlavně gangy, velký luxus je tam i speeder, většina obyvatel používá k přepravě hlavně eopie a tantauny," vysvětloval zaujatě Qui-Gon. „Jak asi už všichni víme, více jak polovina planety je ovládána gangy a tohle…" zmáčkl knoflík a na obrazovce se objevila fotka statného muže s knírkem „…je náš cíl, jmenuje se Sachez a podle maršála Jaksona je to hlavní vůdce všech zločineckých organizací na planetě."

„Ale je to jen jeden člověk. Tak proč ho už nedopadli sami?" zeptala se Dasha.
„Tvrdí, že je velmi dobře chráněn a jejich vojáci na to nestačí," pokrčil rameny Qui-Gon.
„Nějak se mi to celé nezdá," přiznal se Obi-Wan.

Loď sebou trochu škubla a modrá záře, která byla vidět v oknech se změnila v čárky a poté v hvězdy.

„Tady kapitán Marc," ozval se z interkomu rázný hlas, „jsme na orbitě planety Desper, přistaneme asi za dvacet minut."
„Konečně." oddechla si Dasha „Už mě to..." Podívala se na Alen, která měla zasněný výraz a pomalu oddechovala. „Je vám něco?" zeptala se ustaraně.

Alen potřásla hlavou a podívala se na ni. „Ne jen… mám takový zvláštní pocit, něco, co sem už dlouho necítila."

Interkom zapraskal a znovu se ozval kapitán Marc. „Mistře Jinne, máte tu videopřenos z planety."

„Přepojte nám to sem," nařídil Qui-Gon a sedl si.

Na obrazovce se objevil šedovlasý muž s ostrými rysy ve tváři. „Jsem kancléř Dugan, díky bohu, že jste tady, mistře Jinne, potřebujeme pomoc Jediů."

„Uděláme, co budeme moct," řekl Qui-Gon, v koutku mysli cítil nebezpečí, rozhlédl se po místnosti, ostatní vypadali nervózně a vrtěli se na svých židlích, zřejmě to cítili také.

„Situace u nás je zoufalá," pokračoval Dugan. „Zrovna včera se ti bandité dostali do jednoho z našich starých skladů a ukradli dva protivzdušné protonové odpalovače! Dokážete si to představit?"

V Qui-Gonově mysli se spustil poplach. „Co že to ukradli?"

„Protivzdušné protonové odpalovače," odvětil Dugan nechápavě. „Ovšem, nenapadá mě, k čemu to potřebují, do naší soustavy moc lodí nelétá, má přiletět jen senátor Thyr a…" Zarazil se a pohlédl na Qui-Gona. „Ale to není možné, o vašem příletu nemají vědět!" říkal omluvně.

Náhle lodí otřásly rychle za sebou dva výbuchy a všichni se skáceli na zem.

„Zdá se, že vědí, kancléři." zabručela Alen a vypnula přijímač. Lodí otřásl další výbuch.
„Musíme se odtud nějak dostat." zakřičel Qui-Gon.
„Jdu do kokpitu," oznámil Obi-Wan a zmizel ve dveřích.

Kapitán seděl ve svém pilotním křesle a zuřivě mlátil do palubní desky. „Zatracená loď, čtyři zásahy a div se nerozsype. Že já nebyl politik, jak mi radila máma."

Do kabiny vtrhl Obi-Wan: „Tak jak to vypadá, kapitáne?"

„Ani se neptejte," řekl mrzutě Marc. „Pravý motor shořel a levý je bez energie, ale když se nám podaří ho nahodit, můžeme doletět na odvrácenou stranu planety, kde nás nebudou moct zaměřit," zapnul interkom. „Scotty, jak to tam vypadá?…Scotty, jak to vypadá?!…Scotty, jsi tam?!" vztekle uhodil do mikrofonu „Asi je mrtvý. Co teď navrhujete, Kenobi?"

Než Obi-Wan stačil odpovědět, že neví, kopilot začal křičet: „Kapitáne, další dvě torpéda míří přímo na pří…"

Kabinou otřásl mohutný výbuch a tlaková vlna odhodila Obi-Wana na dveře. Pomalu vstal a zjistil, že krvácí, ale tohle nebylo to správné místo na ošetření, z kokpitu toho moc nezbylo, stejně jako z kapitána a druhého pilota. Tiše zaklel a vyběhl zpátky na chodbu. Na lodi se zřejmě porouchala gravitace a tak skákal jako klokan a málem se srazil s Dashou.

„Tak co, má kapitán nějaké návrhy?" vyptávala se.

„Ne, je mrtvý," odpověděl Obi-Wan a dál hopsal chodbou. Dashe trvalo pár sekund, než její mozek přijal, s jakou to řekl samozřejmostí, pak nad tím pokrčila rameny a běžela za ním.

Qui-Gon pomáhal raněným členům posádky do únikových modulů, naštěstí tohle byla lékařská loď a tak neměli nouzi o lékařské vybavení. Loď zasáhlo další torpédo a všichni pacienti na nosítkách se rozsypali po podlaze, Qui-Gon vytáhl vysílačku a vyťukal Obi-Wanův kód: „Obi-Wane? Kde jsi?"

Lodí otřásl další výbuch a Obi-Wan s Dashou přilétli z chodby a rozplácli se na stěně vedle něj „Tady, mistře," hlásil se Obi-Wan a třel si potlučené čelo, Qui-Gon jim pomohl vstát. „Musíme odtud zmizet. Dasho, Alen je v nákladním prostoru, ten se dá oddělit a může fungovat jako záchranný člun, poletíte v něm."

„Ano, mistře" odpověděla a odešla.

„Obi-Wane, poletíme každý v jiném modulu, dole musíme posádku dostat do bezpečí a pak budeme pátrat po Sachezovi," řekl Qui-Gon a chystal se jít do modulu, ale Obi-Wan ho chytil za paži.

„Mistře, ještě něco, z těch odpalovačů nestřílí žádný amatér, během chvilky vyřadili motory, pak kabinu a potom štíty, ale teď střílí do míst, kde nemůžou nikoho ohrozit a na moduly taky nestřílejí jako by..."

„...nás chtěli živé," dokončil Qui-Gon, „to ale zjistíme až dole, teď rychle pryč!" A vlezl do svého modulu, Obi-Wan tam chvíli stál a pak vlezl do svého.

******

Mladík seděl u stolu a četl zprávu z datakarty, pak zvedl hlavu a podíval se na muže který stál vzpřímeně před ním. „Takže, loď byla sestřelena?" zeptal se klidně.

„Ano," odpověděl muž, vypadal, že se ho bojí „zničili jsme jí až když odstartovaly všechny únikové moduly, většina členů posádky to přežila."

„A co Jediové? Přežili to?" zeptal se mladík.

Muž hlasitě polkl. „Nevíme, asi ano."

Mladík se usmál „Ne, určitě to přežili, já to cítím," znovu se na muže podíval. „Teď jděte."

Muž se otočil a rychlým krokem odcházel z místnosti, šťastný, že bude pryč. Mladík se uvelebil do křesla a usmál se. Už brzy se bude moct pomstít, už brzy. Těšil se na to mnoho let a teď to přijde.

******

Qui-Gon pomalu otevřel oči a pokusil se postavit, všechno ho bolelo. Vydrápal se ven z modulu, kde čekal doktor, který s ním letěl. „Jsem rád, že jste se probral, mistře Jinne, bohužel," ukázal k mrtvému tělu ležícímu nedaleko modulu, „moje zdravotní sestra přistání nepřežila."

Qui-Gon se podíval na to, co zbylo z modulu, podle něj byl zázrak, že vůbec někdo přežil. „Musíme najít ostatní," nařídil, „v modulu je ve skřínce blaster, vezměte si ho a půjdem."

„Blaster?" vyvalil na něj oči „Sakra Jinne, já jsem doktor a ne voják!"

„To nevadí, ponesete ho, kdyby bylo nejhůř." rozkázal Qui-Gon.

******

„Myslím, že něco vidím." řekl jeden ze zdravotníků a ukázal dopředu.

Obi-Wan se tím směrem podíval. „Máte pravdu, je tam nějaká budova," pohlédl na ostatní. „Půjdem se tam podívat."

Po hodině cesty došli k malému, oprýskanému stavení. Obi-Wan šel ke dveřím a zabouchal na ně. Místo dveří se otevřelo okno a z něj vykoukl stařec s puškou v ruce. „Kdo sakra jste!?" zařval.

Jeden zdravotník sáhl po blasteru, ale Obi-Wan ho gestem zastavil. „Jsem Jedi a tihle lidé jsou mí přátelé," vysvětloval „ máme tu zraněné, potřebujeme pomoc."

Stařec si odfrkl „Vy nejste Jedi, jste jen banditi, co nás chtějí zabít, a udělat si tu základnu."

„No, vlastně nejsem Jedi," vysvětloval Obi-Wan „jsem teprve padawan, ale jednou se Jedim stanu."

Stařec se mu podíval přímo do očí „A jak dokážete, že jste Jedi?" Obi-Wan si sáhl k opasku, vytáhl světelný meč a hodil mu ho „Už mi věříte?" zeptal se.

Stařec si meč se zájmem prohlížel, pak namířil pušku Obi-Wanovi přímo na hrudník „Co když jste Jedie zabil a meč si od něj vzal?"

Náhle se mu puška vytrhla z jeho sevření a přistála Obi-Wanovi do ruky. „Tak, už mi budete věřit?" zeptal se netrpělivě.

Stařec vypadal vyděšeně: „Omlouvám se vám, já, já jsem Mac a uvnitř je moje žena Dorothy, pojďte dál, jste u nás vítáni."

******

Alen se rozhlížela po krajině, přistáli na kraji lesa, ale nic víc o své pozici nevěděli.

„Mistře, máte představu, kde jsme?" zeptala se Dasha.

„Ne," musela přiznat „mluvila jsem s Qui-Gonem, je od nás asi dvacet kilometrů na západ, ale Obi-Wan je od něj deset kilometrů na druhou stranu, prý si půjde dřív pro něho." Nadechla se „Měli bychom mu jít naproti, ale..."

„Mistře cítím, že se někdo blíží." vyhrkla Dasha.

Alen vyslala do okolí Sílu, ano, opravdu se někdo blížil a podle spěchu a nenávisti, které z nich cítila, uhodla, že si nepřišli jen tak popovídat. „Schovejte se!" křikla na ostatní členy osádky jejich modulu a spolu s Dashou vytasily světelné meče. Z hor na ně vyjelo asi dvacet banditů na eopiích a začali pálit z blasterů, Alen i Dasha střely bez problémů odrážely a bandité vpředu se skáceli k zemi, ale jakmile se k nim přiblížili, rozdělili se a začali je obkličovat.

Dasha si uvědomila, že tady blokování střel nepomůže, a tak skočila přemetem mezi dvě eopie, než jezdci stihli zahájit palbu usekla přezky na jejich sedlech a oba se svalili na zem, další plynulý pohyb meče ukončil jejich trápení navždy. Alen jednoho banditu rozsekla ve dví, rychle se k ní rozjeli další tři, ale všechny pomocí síly shodila ze sedel. Vedly si dobře, ale ve chvíli kdy přijelo dalších patnáct darebáků, jim bylo jasné, že se nemůžou bránit neustále, Alen dala Dashe znamení, aby ji kryla a rozběhla se k modulu, kde mečem přeťala chladicí hadici a celý prostor se začal zaplňovat hustým bílým plynem. To odvedlo dostatečně pozornost, aby mohly utéct do lesa.

„Výborně, mistře," chválila ji Dasha „a co teď?

„Teď najdeme Qui-Gona a zmizíme odtud." řekla Alen.

******

„Podle kodexu musí každý lidský padawan být na krátko ostříhán" říkal Obi-Wan tónem přednášejícího profesora na univerzitě, „ a mít tenký copánek za uchem, je to symbol spojení mistra a žáka. A také si musí sám postavit světelný meč, obvykle to trvá několik..."

ozvalo se hlasité zabouchání na dveře a Mac s Dorothy, kteří až doposud zaujatě poslouchali se každý natáhli po své pušce, ale Obi-Wan je zarazil, „jen klid to je Qui-Gon."

Otevřel dveře: „Zdravím vás mistře." pozdravil. „Tohle je Dorothy a Mac, pomohli nám."

." Oba vstali a Qui-Gon se uklonil: „Rád vás poznávám," otočil se k Obi-Wanovi, „musíme hned jít, Alen a Dasha mají problémy a cesta je dlouhá."Podíval se na doktora, který zatím nenápadně vešel do místnosti. „Vy zůstaňte tady a postarejte se o zraněné."

„Samozřejmě mistře, udělám to," řekl doktor celý šťastný, že nemusí dál s nimi.

Obi-Wan se ještě jednou podíval na Maca „Děkuji za vaši pomoc. Ať vás provází Síla."

Spolu s Qui-Gonem se uklonili a odešli ven k eopiím, které Qui-Gon našel u dvou mrtvol někde v pustinách, nebyli tu ani půl dne a už měli pocit, že na každém kroku číhá smrt, to ovšem nebyl jen pocit, to byla spíš pravda.

******

Obě běžely dál do lesa, bývalí členové posádky bývalé lodi se rozutekli všude kolem a byli odkázáni sami na sebe. Alen se ohlédla, přibližovali se pomalu, ale přibližovali se, náhle dostala nápad, podívala se na Dashu: „Pamatuješ na Sulon? Jak nás pronásledovali do lesa?" zeptala se s ďábelským úsměvem na tváři.

Dasha jí pohled opětovala: „Máte na mysli...?"

„Správně," řekla Alen a ukázala dopředu „támhle to vypadá dobře."

Běžely dál, asi po dvaceti metrech se rozběhly každá jiným směrem, jako by se chtěly rozdělit, ale každá doběhla jen k nejbližšímu stromu, poté aktivovaly svoje světelné meče a jedním úderem přesekly kmeny a strčily je za sebe, rovnou do houfu nájezdníků. Seběhlo se to během několika vteřin a jejich šéf si uvědomil, co se stalo, až když mu strom ležel na hlavě. Pár banditů to přežilo, ale než se postavili na nohy tak k nim Alen s Dashou doběhly a dokončily to. „To bylo dobrý, mistře!" chválila ji Dasha „A kam půjdem teď?"

Alen zhasnula svůj meč a ukázala do křoví „Qui-Gon a Obi-Wan jsou na cestě, měly bychom jim jít naproti..." z míst, kam ukázala, se ozvaly výstřely, „...a přidáme do kroku."

Qui-Gona překvapilo, jak odhodlaně bandité bojovali, většina lidí tohohle typu se rozutekla hned, jak zjistili, že je Jedi, ale tihle ani nemrkli, jako by se na tohle připravovali roky. Ovšem, když přiběhli další dva Jediové, jejich odhodlání bylo totam a rychle se dali na ústup.

„To je dobře, že jste tady," řekl Qui-Gon „kde jsou ostatní?"
„Poslaly jsme je do města Paso," odvětila Dasha, „jsou v pořádku."
„Dobrá, sežeňte si eopie a vypadneme odtud," nařídil Qui-Gon.
„Rozkaz, mistře," řekla Alen a komicky zasalutovala.


<<< Předchozí Seznam příběhů Další  WIDTH=82 WIDTH=82 HEIGHT=30 HEIGHT=30>>>