Desper

Autor: Johnak WheeliakTiché kroky byly to jediné, co se ozývalo dlouhou chodbou, Qui-Gon se v chrámu Jediů dobře vyznal, stejně jako všichni Jediové, co tu vyrostli. Byl na cestě k Mace Winduovi pro zadání mise, ale ne do věže, nýbrž do jedné z malých kanceláří pod ní, což mu bylo divné. Asi se jedná o něco tajného, říkal si a vyslal do prostoru Sílu, ne že by něco hrozilo, to by vycítil, jen chtěl vědět, jestli je někdo poblíž, bylo tam jen několik lidí a jeden Zabrak, nic neobvyklého. Došel ke dveřím výtahu a přivolal kabinu, chystal se nastoupit, když náhle vycítil, že jedna z těch osob zrychlila a blíží se k němu.

„Počkejte na mě!" volal na něj čísi hlas, Qui-Gon se otočil, z chodby vyběhla žena středních let s dlouhými černými vlasy, byla oblečená stejně jako on a u pasu měla světelný meč. Byla to Alen Faria, Qui-Gon o ní už slyšel, stejně jako jeho i ji zradil její padawan, ovšem jí se podařilo ho hned zabít. Došla až k němu a prohlédla si ho.

„Vy jste Qui-Gon Jinn, ráda vás poznávám," řekla, zatímco oddechovala. „Vy jdete také za mistrem Windu, že? Asi budeme pracovat spolu."

Qui-Gon se usmál, zatímco nastupovali do výtahu: „To bych byl rád," dodal.

Qui-Gon a Alen vstoupili do kanceláře, kde už netrpělivě čekal Mace Windu, kromě něj tam byli ještě Yoda, Ki-Adi Munry a dva muži, kteří už od pohledu nepatřili mezi Jedie, první byl menšího vzrůstu, poněkud obtloustlý a měl pleš, druhý měl černé vlasy, hustý knír a vypadal, jako by mu někdo z obličeje vysál všechnu krev.

„Tak, konečně jste tady," zabručel Mace Windu .„Tohle jsou naši hosté, radní Pel a senátor Thyr."

Qui-Gon i Alen se každému uklonili a oni na oplátku kývli.

„Pocházejí z planety Desper," pokračoval Windu. „Slyšeli jste o ní?"
„A měli bychom?" odvětila Alen.
„Asi před padesáti lety se na naší planetě začaly rozrůstat zločinecké organizace," vysvětloval Thyr „Nevěnovali jsme tomu tehdy moc velkou pozornost, protože jsme měli velkou armádu, a došlo to až sem," sklopil oči. „Už se nedá říct, že by armáda potírala zločin, spíš on potírá ji."
„Ovládají celá města a přepadají obchodní karavany a ničí naše základny!" horlivě vysvětloval Pel. „Je to tragédie, jak náš svět dopadl."

Thyr se napřímil: „Potřebujeme pomoc Republiky, pomoc Jediů."
„A co bychom měli udělat?" zeptal se Qui-Gon.
„Jasné to snad není? řekl Yoda „Na planetu Desper poletíte, a vůdce banditů polapíte."
„A kdo je jejich vůdce?" zeptala se Alen.
„Dáme vám datakartu s údaji o planetě, zvycích, zločineckých organizacích a jejich vůdcích," rychle odvětil Thyr.

„Musíte odletět už dnes v noci, vy a vaši padawani." řekl Munry a zvedl hlavu. „Nejdříve poletíte do systému Orus, kde se nalodíte na lékařskou loď, neměli by vědět, že na ně jdou Jediové, jinak by možná někam zalezli a neukázali by se, dokud byste nezmizeli."

„Takže," vmísila se do toho Alen „pokud je to všechno, měli bychom si jít zabalit, ne?" Nikdy neoplývala moc velkou úctou k těm, co byli výš než ona, ale mezi Jedii se nenašel nikdo, komu by to upřímně vadilo.

„Dobrá" řekl posléze Windu. „Tímto považuji toto slyšení za skončené, vaše loď bude v noci připravena na plošině číslo 38. Ať vás provází Síla."

Alen i Qui-Gon se uklonili a zamířili ke dveřím.

„Hodně štěstí!" zavolal za nimi Thyr.

******

Qui-Gon se pomalu vrátil do pokoje, sundal si plášť a protáhl se, začínala ho bolet záda a na takovéhle chození po chrámu sem a tam nebyl moc zvyklý, možná to bylo tím, že několik jeho posledních misí spočívalo převážně v ochraně nějakých senátorů a diplomatických jednání, ale snad se na téhle misi dostane trochu do formy. Sundal si boty a šel ke dveřím do koupelny, zevnitř byla slyšet tekoucí voda, došel až k nim a zabouchal.

„Obi-Wane!" Nic. Zabouchal hlasitěji: „Obi-Wane! Jsi tam!?"
„Ano, mistře," ozval se Obi-Wanův hlas. „Co se děje?"
„Jenom to, že jsi byl ve sprše, už když sem odcházel, a to bylo před půl hodinou," odvětil Qui-Gon.
„I Jedi by měl dbát o osobní hygienu, mistře," trval na svém Obi-Wan.
„Souhlasím, ale nic se nemá přehánět a teď vylez, než se rozpustíš, máme úkol," řekl Qui-Gon a odešel ke skříni balit si věci.
O chvíli později z koupelny vylezl Obi-Wan a začal se oblékat. „A jaký úkol, mistře?" zeptal se.
„Je to něco tajného, máme zajmout vůdce gangu na planetě Desper. Odlétáme dnes v noci spolu s rytířem Alen Fariou a jejím padawanem Dashou O-Garou, která je zhruba stejně stará jako ty." odvětil tázaný,
„To vypadá zajímavě, hned si půjdu zabalit," usmál se Obi-Wan a odešel do svého pokoje.

******

Alen se vrátila do tělocvičny, ve které předtím nechala Dashu uprostřed tréninku. Stála ve dveřích a pozorovala ji, jak bojuje se svým mečem proti cvičnému droidovi, lehce odrazila každý výboj, který vyslal, ale to pro ni nebylo nic těžkého, už to byly dva roky, co se mu naposled podařilo ji zasáhnout, a od té doby se ještě zlepšila. Alen nikdy nebyla moc dobrý šermíř a asi už ani nebude, ale Dasha naopak pro to měla přirozený talent a už nyní ji dokázala porazit.

Dasha zhasla svůj meč a vzhlédla k ní. „Zdravím vás, mistře. Budeme ještě trénovat?"
„Ne, to ne!" řekla Alen a snažila se vypadat zděšeně. „To už bys mě uhnala k smrti a pochybuji, že bych tě ještě mohla naučit něčemu novému. Teď se musíme vrátit na ubytovnu, máme misi a do rána musíme být na cestě."
„Tak dobrá," povzdechla si Dasha, sebrala cvičného droida a obě odešly z místnosti.

******

Pozdě v noci už stáli Qui-Gon s Obi-Wanem u lodi a čekali na druhou polovinu týmu.

„Koukám, že nejsou moc dochvilné, mistře," nadhodil Obi-Wan s úsměvem.
„Možná nejsou dochvilné, ale jsou to dobří bojovníci," odvětil Qui-Gon „Dasha je skvělý šermíř a expert na otevírání zámků a Alen se umí výborně plížit."
„Snad mi to vaše tvrzení předvede v praxi," dodal Obi-Wan, nepřestávaje se usmívat.
„Neboj se, předvedu," ozval se mu za rameny čísi hlas.

Leknutím povyskočil, poté se otočil na patě a ruka mu automaticky sjela ke světelnému meči. Za ním stála Alen Faria a dívala se na něj spalujícím pohledem.

„Tak ty jsi Obi-Wan Kenobi, už jsem o tobě slyšela," usmála se. „Ráda tě poznávám."

Najednou si připadal jako by se proti němu všichni spikli. „Omlouvám se za to, co jsem řekl," vypustil ze sebe po chvíli.

¨ „To nic," podívala se mu do očí. „Mé mínění o tobě taky nebylo nikterak slavné."

Obi-Wanovi se jaksepatří ulevilo. Rozhodně nebylo vhodné, aby padawan dělal narážky na rytíře, kterého ani neviděl. Normálně by se stáhnul a nechal mluvit Qui-Gona, ale zvědavost tento zvyk zatlačila dozadu. „Jak se vám to povedlo, připlížit se ke mně, aniž bych vás vycítil?"

„K normálnímu člověku to jde snadno, k Jediovi to je těžší, ale ne neproveditelné," vysvětlovala. „Musíš spustit mentální štít, zadržet dech a zpomalit si tep a samozřejmě se pohybovat velmi tiše."
„A jak dlouho jsi to trénovala?," vmísil se do toho Qui-Gon.
„No, asi deset let," odpověděla „Ale zdá se, že jsme se ještě nepředstavili, mé jméno jsi asi uhodl, Obi-Wane, a tohle…," ukázala ke dveřím, ze kterých vyšla drobná dívka, „…je moje studentka Dasha O-Gara."

Všichni čtyři se navzájem uklonili. „Tak dobrá, měli bychom už letět," pronesl Qui-Gon. „Práce čeká."

Muž v černém oblečení a s dlouhou červenou maskou sledoval z terasy odlétající loď, když zmizela z dohledu, odešel do svého apartmá, kde zapnul svůj videopřijímač. Objevil se na něm mladík, ze kterého přímo jiskřila netrpělivost.

„To je dost, že voláte," zavrčel. „Tak jak to vypadá?"
„Buďte bez starosti, před chvilkou odletěli, dorazí asi za dva dny," chlácholil ho muž.
„A letí s nimi ona?," zeptal se mladík nedůvěřivě.
„Samozřejmě, že letí," odvětil muž. „A na Desperu je všechno připraveno?"
„Ovšem," dodal mladík s ďábelským úsměvem. „Všechno je připraveno."

Seznam příběhů Další  WIDTH=82 WIDTH=82 HEIGHT=30 HEIGHT=30>>>