Sebedůvěra

Autor: Ugy Garnt

Kapitola 7.
Idir


Saket se ocitl v hangáru. Sith cosi dělal na konzoli. Ozvalo se hučení, na druhé straně hangáru se otevřely železná vrata a začala z nich vyjíždět malá nákladní loď, která po kolejích mířila k dalším vratům, o kterých se Saket domníval, že vedou do vesmíru.
„Neutečeš odsud, Idire!“ Uvědomil si jméno. Idir, Idir. Idy, jeho starý přítel.
„Ještě jsi se rozhodl zesměšňovat památku mého přítele, kterého jsi svým způsobem zabil! Nemysli si, že nevím, kdo jsi. Faraku Malorgu!“ Saket řval a cloumal s ním hněv. Klidni se, klidni se, ozval se v něm hlas.
„Sakete, vždy jsi byl trochu naivní a všechno jsi dělal moc složitě,“ Sith se otočil a položil ruce na kápi.
„Dal jsem si to jméno z jiného důvodu. Slyšel jsi o tom špionážním droidovi v nemocničním bloku. Pracoval pro Sithy už přes 50 let. A občas vynášel nadané polomrtvé děti ven z Chrámu, aby je předal Sithům.. Polomrtvé zásluhou svých přátel, Sakete. To jméno jsem si dal, protože já jsem Idy, a ty teď zemřeš!“
Idy si pomalu sňal kápi z hlavy a Saket ho znovu po dlouhé době spatřil. Měl teď černé vlasy a přes pravou polovinu obličeje kovovou masku, v niž bylo zasazeno červené elektronické oko. Než Idy zaútočil, všiml si Saket ještě toho, že na konzoli běží odpočet.

Idy se přenesl desetimetrovým skokem k Saketovi, za letu zapnul krvavě rudý meč a zaútočil z vrchu. Saket to čekal. Přidřepl a kryl si mečem hlavu. Krvavě rudá čepel se střetla s nebesky modrou. Meče dvou bývalých přátel teď proti sobě stály v souboji na život a na smrt. Saket cítil, jak jím proudí Síla. Idy s rychle otočil a provedl útok z leva. Saket přidřepl a rudý meč mu prolétl nad hlavou. Saket zaútočil z boku, ovšem Sith byl rychlejší, než se zdál. Než Saket dokončil sek, zvedl se do vzduchu a udělal salto vzad. Souboj pokračoval dalších deset minut v zuřivém tempu. Salta, útoky a kryty, vše se střídalo ďábelsky rychle.
Dveře do prázdného vesmíru se otevřely a jediné, co teď oba bojující oddělovalo od vzduchoprázdna, byl vakuový štít. Sith znovu útočil z vrchu. Již po několikáté v tomto souboji, Saket opět přidřepl a kryl se. Tentokrát však nedržel meč oběma rukama. Druhou rychle švihnul směrem k Idyho břichu. Do Sitha narazil výboj Saketovy Síly. Tentokrát mnohem silnější než kdysi na Yavinu. Idy proti své vůli vyrazil přímo k vakuovému štítu a letěl přímo na něj. Udělal ve vzduchu salto a začal korigovat směr letu. Už to vypadalo, že se zachytí horního okraje rámu.
Saket však něco podobného čekal. Vytrhl od pasu starý Idyho meč, aktivoval ho a mrštil po letícím Sithovi. Meč jako jestřáb lovící svou kořist bleskurychle dohnal Idyho a přeťal jeho tělo ve dví. Jak meč, tak Idy hned poté vylétli do prázdnoty vesmíru.

Není smrt, je pouze Síla.


Pozn.autora:Takto začalo století temna. Válka mezi světlou a temnou stranou Síly. Válka, v níž jste si nemohli být ničím jistí. Takto byl poražen Idir. Takto začíná příběh Saketa Garnta.


<<< Předchozí Seznam příběhů Konec