Spící slunce
aneb
Ani zmínka o alderaanských melounech

Autor: Champbacca
Kapitola 5.
Z bláta do louže


Pandora se zájmem pozorovala planetu, která Konfederaci totálně zmařila plány. Nebýt Kamina a toho člověka, co tam objednal armádu klonů, Republika by neměla šanci se bránit, natož ubránit. Stejně se nedokázala zbavit plíživého pocitu, že Dooku tuhle nepříjemnost čekal, dokonce o ní věděl.
Poznámce o plavkách se zasmála a dál kontrolovala přístroje, zatímco Wookiee naváděl loď na jednu z přistávacích platforem. Venku tradičně pršelo a blesky na obloze předváděly svoje divadlo, ale přistání to ani v nejmenším neztížilo. Vypnul motory, vysunul rampu a zvedl se z křesla. Hope ho okamžitě následovala a Pandora se rozhodla nezůstávat pozadu.
Než opustili loď, oba Jediové se zahalili do svých dlouhých plášťů v naději, že se tak alespoň částečně ochrání před deštěm. Miraluka chodila ve své rudé róbě neustále a už si ani nepamatovala, kdy naposledy měla na sobě něco jiného.
Wookiee vykročil ven jako první a obě učednice ho těsně následovaly. Ve dveřích do budovy už stál uvítací výbor složený ze dvou domorodců. Jakmile se trojice dostala pod střechu a všichni shodili kápě, vyšší z obou začal mluvit.
„Vítejte na Kaminu, vážení hosté. Slyšeli jsme o plánovaném útoku na naši planetu a již jsme počali formovat obranu. Několik rytířů Jedi už dorazilo a za hodinu se koná brífink.“ Podle hlasu to byl muž a když chtěl pokračovat, druhý člen uvítacího výboru zvedl něco, co mohla být vysílačka, a chvíli poslouchal.
„Tři republikové stíhačky právě vstoupily na oběžnou dráhu. Mistryně Shaak Ti tu bude co nevidět, ukážeme vám zatím vaše ubikace,“ řekl nakonec rovněž hlubším hlasem. Teprve když se klonovač zmínil o ubikacích, došlo Pandoře, že tu stráví hodně času. Preferovala by sice ubytování na své lodi, ale mohla by tím hostitele urazit, což rozhodně nechtěla.
Každý ze trojice byl zaveden do obytné jednotky po obvodu města. Všechny tři byly stejné, s jednou větší místností a dvěma malými. Ve víc nikdo nedoufal a každopádně to bylo lepší než nocovat na lodi. Navíc byl skrz průhlednou zeď nádherný výhled ven na vysoké vlny a v dálce svítící budovy. Když naráz vyšli ven z pokojů, zavedli je průvodci do velké konferenční místnosti. Po jejím kruhovém obvodu stálo zhruba dvacet křesel, všechna stejně zářivě bílá jako stěny.
Wookiee se do jednoho z nich posadil a učednice usedly po jeho bocích. Zatím tam byli sami, ale všichni cítili, že se to brzy změní.
Nečekali dlouho, po třech minutách se dveře otevřely a do místnosti vstoupila Shaak Ti následována jedním Kaminoánem a během pěti minut se místnost zaplnila několika příslušníky Řádu. Několik známých firem, Aayla Secura, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Tsui Choi. A pak několik, které Wookiee ani žádná z učednic neznali. Všichni po vstupu do místnosti pozdravili úklonem hlavy a usedli do jednoho z křesel.
Mistr Kenobi a jeho učedník patřili k těm nepříliš příjemným překvapením. Wookiee je neměl rád, hlavně Anakina. Brali vše příliš zhurta a jakmile se někde objevili, všichni kolem z toho měli špatný pocit. Mistr jim asi pořád nedokázal odpustit incident na Geonosis. Nebýt vás dvou, mohlo žít spousta dalších členů Řádu a Hope nemusela měsíc pobíhat po všech Sithech s mistrem Shen-Jonem, říkal si a snažil se nevyhledávat jejich přítomnost.
Zatímco tak přemýšlel, mistr Kenobi přikročil k holoprojekci Rady a ujal se řeči. Wookiee ho nevnímal, jen se díval na obě své svěřenkyně, jak tam tiše sedí a snaží se z Kenobiho projevu vytěžit co nejvíce. Ke slovu se dostal modrý model mistra Rancisise, stratéga Řádu.
„Je nezbytné, aby Konfederace svůj záměr zaútočit uskutečnila dříve, než zjistí přítomnost našich sil. Z toho důvodu přesouvám část naší flotily jeden skok hyperprostorem od planety, kde budou čekat na náš signál.“
„Naše energetické štíty,“ začal Kaminoánec. „Nás ochrání před energetickými zbraněmi, ale pozemní vojsko nezadrží. Nehledě na to, že většina zdejších klonů není připravena k boji.“
Na modelu se odkudsi v pozadí ozval další hlas, patřící vlasatému muži s barevnou šmouhou přes obličej. Quinlan Vos, ten, co nás předběhl s informací o útoku, dovtípil se Wookiee. „Pokud Separatisti past zvětří, prostě utečou. A příště varování mít nebudeme.“
„Konfederační síly,“ vrátil se Kenobi opět ke slovu a otočil se ke skupině Jediů kolem sebe. „Nějakou obranu očekávat budou, vzhledem k strategickému významu planety. Proto jsme vás převeleli sem. Sienar právě vyvíjí nové stíhačky pro klony, ale ještě nejsou připraveny. Republika proto spoléhá na nás – a na naše stíhače. Zaútočíme na síly nepřítele, postaráme se o stíhačky a zdržíme výsadek, dokud nepřiletí naše jednotky.“ Už je to tady, říkal si Wookiee v duchu, už mluví o sestřelování droidů.
„Mistr Tsui-Choi a Aayla povedou letku starající se o nepřátelské stíhače. Já povedu druhou letku na obranu klonovacích zařízení. Další skupina Jediů zůstane tady na platformách a bude dohlížet na pozemní obranu. Otázky? Ne? V tom případě jsme hotovi.“ Jediové se východem odebrali do svých ubikací a mistr Kenobi zůstal v sále sám se svým padawanem.
„Mistře,“ otočila se Pandora na svého chlupatého mistra. „Kdy se dozvíme, do které skupiny patříme?“
„Zítra nás někdo uvědomí, ještě to sami musí vymyslet. Skoro bych se vsadil, že nás cesty Síly zamíchají do Kenobiho skupiny.“ Nebylo to proneseno hořce, jak by se dalo čekat. „Ale každopádně teď máme práci.“
Tím narážel na týdenní lhůtu, během které měl připravit Pandoru na setkání s Radou. Nehodlal ztrácet ani minutu, musí í toho tolik vysvětlit. A Hope opakování zajisté neuškodí.

***

Hope se vracela z procházky. Šla na čerstvý vzduch, ale neustále padající vodní tříšť z vln ji donutila ochoz kolem hlavní budovy Tipoca City opustit a vrátit se dovnitř. Z těch bílých zdí ji nejdříve bolely oči, ale za týden si zvyknete i na horší věci. I na tu nudu narušenou jen občas tréninkovým soubojem, jenže i ten dopadl vždy stejně. Pokud měl mistr dva meče, vyhrál, pokud ne, většinou prohrál. Doufala, že se k nim někdy přidá i jeden z Jediů, kteří se momentálně ukrývali neznámo kde, ale měli nejspíš moc práce.
Ohledně mistrovy sázky s přidělováním do letek – měl pravdu. Pandora’s Box posílila Modrou letku.
Týden završily dvě události nemalého významu. První byl přílet dalších dvou republikových lodí, Authority a Boarding Madness. První byl třídy Venator, druhý Acclamator. Obě lodě se připojili ke trojici čekající nedaleko Kamina. Ta se skládala ze dvou Acclamatorů, Yellow Star a Legacy a Venatoru Arm of Senate. Ještě měla dorazit Harmony, ta právě opouštěla orbitu Nar Shaddaa a přivážela na palubě cenný náklad – Silver Tongue.
A dvě hodiny poté přišla zpráva od Naat Reath z Krantu. Generál Tann byla poražena a v duelu s Echuu Shen-Jonem zabita, továrny na konfederační decimátory zničeny, ale mistr zmizel. Opustil Řád a Naat odmítla prozradit jeho úkryt. Prý v souboji se Sev'Rance zašel příliš daleko k temné straně Síly a potřebuje o tom přemýšlet. Pro obránce Kamina to ale byla zpráva dobrá - Nightmare a Agony posílí jejich řady.
Hope se zpočátku divila, proč nepřiletí i Naat, avšak jakmile se dozvěděla další podrobnosti o jejím zajetí a podobných strastech jejich tažení, divit se přestala. Asi teď bude potřebovat dlouho odpočívat.
Druhou událostí a zároveň dobrou zprávou byl fakt, že rozvědce se podařilo dezinformovat Separatisty, takže sice mají plány infrastruktury Kamina, k jejich smůle však naprosto špatné. Pokud se podle nich budou řídit, nepovede se jim zničit generátor městského štítu. A to je jistě informace, kterou považují za svůj trumf.
Pandora za poslední týden strávila spoustu času nejrůznějšími meditačními technikami a ta, při níž se vznášela pár centimetrů nad zemí, kde nechala všechny starosti, se jí líbila nejvíce. I teď levitovala kousek od postele. Musela se připravit na událost, která se nezadržitelně blížila a která jí každopádně změní život. Mělo k ní dojít už za půl hodiny.
Když k ní Wookiee přistoupil, snesla se pomalu na zem, otevřela oči a vstala. Bez jediného slova se oba vydali směrem ke konferenční místnosti, která zela prázdnotou. Jakmile se dveře zavřely a klon připravil přenos, Wookiee i Miraluka už stáli nedaleko středu místnosti.
„Lekce číslo osm: Dej si pohov,“ promluvil pomalu mistr, aniž by se na ni podíval. Uklidnilo ji to jen minimálně, ale i za tu trochu byla ráda. Modré siluety se zjevily v životní velikosti všude kolem ní, téměř polovina všech křesel prázdná. Nyní, když věděla, že není úniku, dokázala se zklidnit mnohem lépe.
Wookiee začal řvát a nereagujícímu droidovi věnoval jen krátký pohled. Co mu zase přeletělo přes čumák? ptal se sám sebe a doufal, že se ho na to nezapomene zeptat.
„Ať tedy předstoupí,“ pokynul mistr Windu a pobízená tak učinila. Málem před nimi poklekla, naštěstí si to na poslední chvíli uvědomila a zůstala stát, jen sklonila hlavu. Modrý model mistra Yody ji chvíli pozoroval, a když už chtěl něco říct, byl přerušen zvukem poplašných sirén. Místnost zaplavilo červené světlo a všem bylo jasné, co se děje. „Zdá se, důležitější práci že máte,“ řekl nakonec a Wookiee to jen potvrdil kývnutím hlavy. „Později si tedy promluvíme, Pandoro. Ať vás všechny provází Síla.“
Klon stiskl na panelu několik tlačítek a chopil se zbraně. To už však oba Jediové opouštěli místnost a běželi k přistávací plošině s Pandora's Box. Hope do nich vrazila po cestě.
Venku už se rozednívalo a město zasáhla prudká bouře, jakou ještě nikdo ze trojice nezažil. Blesky křižovaly oblohu, kam až oko dohlédlo, a déšť přikrmoval gigantické vlny šplouchající o zdi města. Snad je na to stavěné, doufali všichni tři, když promočeni skrz naskrz doběhli pod ochranu trupu lodi.
Hope běžela poslední a viděla tak, jak její mistr odběhl do pilotní kabiny a Pandora zamířila ke střílnám. Běžela za ní a sledovala ji při šplhání k horní věži. Sama se chytila žebříku a sjela po něm až dolů, ke spodní věži. Nestihla ani nahlásit připravenost a loď se začala zvedat. Mířili přímo do víru začínající bitvy a jenom pilot viděl dopředu na to, co je čeká. Naštěstí jim to stihl nahlásit a šum ve vysílačce od spojeneckých sil to potvrzoval.
Konfederace přitáhla čtyři bitevní lodě třídy Lucrehulk a jednu Providence, ze všech už vzlétali droidi a vrhali se vstříc obráncům. Se spoustou výsadkových lodí C-9799 v zádech. Hope otočila věž směrem k bitvě a část té nádhery tak viděla.
Jenže jim nebylo dopřáno tam doletět. Mistr Kenobi to měl naplánované jinak. „Modrá letko, držte se u mě. Podáme si to, co proklouzne červeným.“ Pilot tak vypustil pár mírných nadávek a otočil loď. V ten okamžik je předlétala Červená letka a vrhla se na separatistické stíhačky. Několik z nich se oddělilo od skupiny a pověsili se za vzdalující se transportér.
Nejbližší stíhačka začala po Pandora's Box střílet a obě věže naráz spustily palbu. Houf mnohem rychlejších droidů proletěl kolem a při tom se dvěma střelcům podařilo sestřelit jich nejméně pět. Pětice delta-7 přilétající z povrchu jim v tom nemálo pomohla. V čele se stíhačkou generála Kenobiho se celá letka zapojila do vřavy. Už se blížila první C-9799 a její náklad se nesměl za žádnou cenu dostat do města. Pandora’s Box proletěla bouřkovým mrakem a skupinou droidů a namířila si to přímo k transportéru.
Bitva o Kamino začala.

***

Wookiee nemusel dlouho lovit v paměti, kde že jsou to ony odpalovače torpéd, které mu Pandora nedávno ukazovala. Zaměřil nejbližší výsadkovou loď, díky střelcům ve věžích již bez eskorty, a poslal za ní dva balíčky. Exploze jí zničila motory a utrhla část křídla, což byl stav srovnatelný se sestřelem. Ještě chvíli se transport udržel ve vzduchu, ale brzy začal klesat a setkal se tváří v tvář nelítostnému oceánu.
„Přišli jsme o Kossexe!“ ozvala se z vysílačky mistryně Secura. Wookiee zmiňovaného neznal, ale další jméno na seznamu obětí téhle zpropadené války nemohla potěšit nikoho.
Změnil kurs nad město, kde viděl přistávat další z nákladních lodí. Byla dost pomalá na to, aby štítem prošla, a když byli v dostřelu, již jím byla kryta a vysazovala svůj obsah. Mistr zaklel a po přeletu nad městem se otočil zpět k průletu atmosférou. Udělal to právě včas, aby viděl zasaženou stíhačku řítící se k hladině. Delta-7 mistra Kenobiho. Třískla sebou o vodu, jenže Wookiee měl najednou takový divný pocit, že to pilot přežil.
Nebyl čas na přemýšlení, další zásilka droidů se blížila k městu a bylo třeba ji poslat na dno moře. A ani to možná nebylo dost hluboko. Slyšel uvítací salvu ze střílen a i ohňostroj, jak se první dva droidí stíhači změnili v hromadu strusky. Zbytek eskorty C-9799 se jako roj rozzuřených yavinských piraních brouků vyřítil na Pandora’s Box. A nechali tak svého chráněnce úplně bez ochrany, čehož využila dvojice delta-7. Ani neviděl, odkud se tam vzaly.
Zachytli volání z města. Přistála tam další loď a Kenobi byl, jak jinak, naživu. Spolu se svým padawanem, Shaak Ti a tím Kaminoánem teď bránil továrnu na klony. Wookiee otočil loď, vystřelil dvě torpéda po další C-9799 a zatímco věže likvidovaly droidy, začal se snášet nad město.
„Dámy, doufám, že máte pláštěnky. Jdeme se totiž proběhnout,“ řekl nakonec do komlinku, když palba ustala a Pandora’s Box pomalu, velmi pomalu, procházela štítem a dosedala na jednu z volných přistávacích plošin hned vedle trosek republikového LAAT.
„Tady Azbestos Gelos. Už jsme tu, útočíme na separatistické mateřské lodě. Právě z nich startují nějaké obojživelné stíhačky. Asi se jdou jenom vykoupat, ale radši si na ně dávejte pozor,“ slyšel ještě v kokpitu, jenže už jen na půl ucha. Už utíkal koridorem ven z lodi, přesto mu těch pár vět utkvělo v hlavě. Klon se smyslem pro humor? Asi nějaká nová verze, pomyslel si a uchopil meč, protože právě opustil loď a vyběhl na déšť.
Záhy pršela nejen voda, ale i střely od droidů na plošinách téměř všude kolem.

***

Proběhnout se? To jako tam dole?
To bylo první, co si Pandora řekla, jakmile tu větu slyšela. Věž na spodní straně lodi ovládala Hope a tudíž měla i výhled nad okolní situací. Do komlinku nic neřekla a Pandora přesto věděla, že to tam bude zlé. Strhla si z hlavy sluchátka, zvedla se z křesla, ignorovala malou louži vody, která tam z ní nakapala, a počala slézat po žebříku na hlavní palubu. Hope vylezla zespodu chvilku po ní a obě dvě, připravujíce si světelné meče, vyrazily za zrzavou šmouhu, jež se mihla koridorem. Až na otevřené rampě zahlédla mistra.
S fialovým mečem vybíhal zpod přístřešku pod dešťové mraky a pod palbu těch několika droidů co se zpozdili a nestihli ještě zaběhnout za svými kolegy do vnitřních prostor klonovacího zařízení. Jakmile zachytili přistávající loď, změnili priority. Nejprve je třeba zničit její obsah.
To už se však Pandora i Hope přidaly k mistrovu snažení a všichni tři se společnými silami probojovali přes krátký můstek až na ochoz kolem centrální budovy. Soresu používající mistr vpředu by to pravděpodobně zvládl sám bez větších komplikací, žádné z jeho učednic tenhle typ boje nevyhovoval. Pro Hope a její ataru jich bylo moc, pro Pandoru a její juyo byli moc daleko. Ty dvě tak zničily pouze droidy stojící na můstku, o ty na okolních plošinách se musel postarat mistr.
Po ochozu doběhli až pod střechu komplexu, všude mrtvé klony a trosky droidů. Tohle místo nepadlo lehce, nicméně padlo. Skrz krátkou spojovací chodbou se dostali až do zbrojnice, po cestě našli rytíře Jedi. Nikdo ho neznal, dokonce ani rasu, ale jedno o něm věděli jistě – již je součástí Síly a v následujícím boji jim moc nepomůže.
Zbrojnici hlídali jen dva droidi B-2, zbytek postupoval dál a tlačil obránce před sebou, ale ti nebyli pro trojici Jediů žádnou překážkou. Smetli je v běhu, ani nepřibrzdili.
„Mistře, kam vlastně jdeme?“ ptala se Hope v plné rychlosti a Pandora byla sama zvědavá na odpověď. Zatím neviděla jediný důvod v bezúčelném pobíhání po městě prolezlém konfederačními vojsky. Vlastně jeden ji napadl – mistrova antipatie vůči veliteli Modré letky. Ten je teď někde na dně moře, uvědomila si a poslouchala, co mistr odpoví.
Ten už chtěl začít odpovědět, když se zpoza rohu vykoulela droideka. Kdyby hodil mečem, mohl ji zlikvidovat ještě před rozbalením, jenže to on neuměl a ze zásady to nedělal. Proč odhazovat zbraň během boje? Hope napadlo to samé, ovšem svůj záměr uskutečnila. Modrá čára přeletěla chodbu a po projetí kovem robotova pancíře se poslušně vrátila ke své majitelce. Wookiee tak mohl v klidu odpovědět a Hope na něj pro jistotu upřela svoje zelené oči, kdyby se chtěl nějak vymlouvat.
„Shaak Ti to tu sama nemůže zvládnout. To znamená, že město brzy padne do rukou Separatistů i s nedorostlými klony. Pokud se jim dostanou do rukou, bez váhání je využijí proti Republice. A to nehodlám připustit, tudíž jdeme do něčeho, co by mohlo vzdáleně připomínat velín. Odtamtud by měla jít spustit sebedestrukce.“
„A když nepůjde?“ namítla Pandora, zatímco se již všichni opět dávali do běhu.
„To je záležitost, se kterou se vypořádáme, až přijde.“
Hope to čekala, proto se neptala. A Pandora by to už taky mohla vědět, hned se sama napomenula. A tak, zatímco již šestice republikových křižníků drtila separatistickou flotilu, tři Jediové hledali cestu do něčeho, co vypadá jako velín. Nemuseli hledat dlouho, dlouho tu místnost museli čistit od jejích dobyvatelů. Ani toto místo nedokázalo odolat přesile robotů a těch pár zoufale se bránících klonů tam teď pomalu chladlo vedle dvou mrtvých domorodců.
Wookiee už chtěl přiskočit k jednomu z mnoha terminálů, když do dveří vběhl klon. A za ním další dva. Všichni tři v modrobílé zbroji, zbraně připraveny k palbě na Jedie. Jakmile si uvědomili, na koho to míří, přišli blíž a přestali se na trojici dívat skrz zaměřovače.
„Jediové, předpokládám?“ zeptal se poměrně nevybíravým způsobem, aniž by svou otázku mířil na kohokoli z nich. Prostě jen koukal jejich směrem a jeho dva kolegové zatím přistoupili k počítačům.
„Jak jsi to uhodl?“ zeptal se Wookiee s neskrývaným pohrdáním, které droid nedokázal plně napodobit. Mistr neměl klony rád, jak již bylo řečeno. Ale legraci si z nich rád dělal, pokud to tedy šlo.
„Podle toho bordelu všude kolem,“ rozhodil rukama a Hope se začala smát. Pandora jen nevěřícně zírala. U Síly, kdo je pod tím brněním?
„Nejsi na klona trošičku drzý?“ zeptala se Hope, stále ještě s úsměvem na tváři. Mistr byl konsternován do té míry, že nebyl schopen slova. Tohle bylo poprvé, co mu klon v diskusi kladl odpor. Ač se to zdá divné, právě si ho začal vážit.
„Nejsi na rytířku Jedi trošičku zvědavá?“ odsekl klon a sedl si k nedaleké židli, načež jeho prsty začaly klapat po klávesách. Wookiee se po chvíli pohnul a udělal to samé. Hope se smála dál, možná dokonce více. I jí se ten vojáček začínal líbit.
„Helemese, pánové sou od zvláštních jednotek,“ ozvalo se z YRU-2, aniž by Wookiee otevřel ústa. „Pardon,“ omluvil se po zachycení majitelova pohledu. Obě učednice se přiblížily k mistrovým zádům tak, aby viděly na monitor před ním. A na informace, které právě zpřístupňoval.
Tři klony, které právě dělaly něco velmi důležitého u počítačových konzolí, byly z jednotek ARC. Zvláštní jednotka trénovaná samotným Jango Fettem. Už jenom to stačilo, aby Jediové zvedli jedno obočí a Wookiee naklonil hlavu stranou. Jenže ono toho bylo víc. Ne v počítači, ale přímo vedle nich. Z ampliónů se právě ozvala výstraha, ohlašující nastavenou sebedestrukci.
„To jsme nebyli my,“ ujistil hned jeden z vojáků osádku místnosti. „Někdo nás předběhl,“ dodal.
„Skvělé. Co byste vy tři říkali na menší lov po cestě k nejbližšímu transportéru?“ zeptal se Wookiee přes překladač a klony chvíli nevěděly, zda si z nich náhodou neutahuje. Neutahoval, myslel to naprosto vážně. A k Pandora’s Box se chtěl dostat dříve, než bude město vymazáno z povrchu Kamina. I přes početnou skupinu dalších konfederačních posil, která je už určitě na cestě jejich směrem.
„Rád si zabojuji s Jediem,“ ucedil nakonec velitel po krátkém pohledu na monitor a Pandora si byla jistá, že se pod helmou pobaveně šklebí. Chopil se zbraně a bleskurychle zamířil k východu, jeho druhové se nenechali zahanbit. Jediové také ne, pochopitelně. Obě učednice chápaly, že klon právě vyzval jejich mistra k soutěži. Tohle nebude o zabezpečování stanice, tohle bude o skóre. Kdo zlikviduje více droidů a předvede krkolomnější kousky, vyhraje a získá si respekt druhého. V sázce je čest Řádu a v takových případech se nedá odrecitovat řádek kodexu a jen mávnout rukou nad despektem ze strany nejlépe vycvičeného komanda Republiky k vlastní velitelům.
Na podivnou šestici už čekala zbrojnice, nečekaně zamořená droidy, naštěstí z velké většiny jen verzí B-1. Separatistům už pravděpodobně docházel dech. Jediové po cestě klony předběhli, takže teď mohli svými světelnými meči odrážet vše, co přiletělo, zpět do místnosti. Hoši od ARC opětovali palbu.

***

Hope v okamžik aktivace sebedestrukčních mechanizmů základny začala přemýšlet, kdo asi mohl klony předběhnout. Soudě podle reakcí ostatních ji to napadlo jako jedinou. Všichni se totiž okamžitě rozhodli dát si na cestě k lodi pár droidů coby svačinu, protože po městě se jich prochází dost pro všechny. I ona tak na polemizování rezignovala, protože v běhu to dost překáží.
Z toho důvodu vběhla do zbrojnice s jasným vědomím, že už tam někdo je. Jako první se stala terčem střelby jednoho ze zhruba třiceti robotů uvnitř, a ostatní se bleskově přidali. V tu chvíli už ale v místnosti stály tři osoby schopné vrátit tuto spuštěnou palbu zpět na droidy, jež se právě z útočníků přeměnili na obránce.
Nyní by neviditelný pozorovatel mohl nádherně porovnávat styly boje jednotlivých členů Řádu. Nikdo takový tam však nebyl, klony okamžitě vyhledaly nejbližší kryt, to jest mistra, a jednoho droida po druhém sestřelovaly.
Hope se jako obvykle jedním skokem dostala za záda nepřítele a tam, přesně podle zásad ataru, prováděla velmi působivé manévry. Možná by mohla vypnout meč a stejně by ji nezasáhli, ale na to si ještě netroufala. Tak dobře tuto techniku neovládá a ještě dlouho nebude.
Pandora se rovněž dala do pohybu, jenže po zemi, bez zbytečného poskakování. Několika výstřelům se uhnula a zbytek odrazila svou oranžovou čepelí. Během pár sekund se tak dopracovala až k právě se formující obranné linii a počala ji rychlými seky stylu juyo bortit.
Jediným téměř nehybným bodem v místnosti byl kromě ústředního pultu se zbraněmi a helmami Wookiee. Od vchodu do místnosti se nehnul více než o pár desítek centimetrů a přesto měl ve chvíli, kdy obě jeho učednice dospěly k nepříteli na délku meče, největší podíl na sestřelech. Kroužil mečem kolem sebe a každou střelu přilétající na něj bezchybně poslal zpátky. Soresu v těchto situacích brzy přinášelo svoje ovoce, navíc mistr chránil i za ním se kryjící klony. Ladnost a tanečnost jeho pohybů by možná nemálo nezkušených padawanů vyhodnotilo jako makashi, oblíbený smrtící styl hraběte Dooku. S ním to ale mělo pramálo společného.
Zhruba polovina bránících se droidů již polehávala ve více než dvou kusech po podlaze, když dal velitel povel k útoku. Oba jeho následovníci vyběhli zpoza relativně bezpečného krytu a namířili si to k dalšímu – k prostředku zbrojnice, kde stál úložný prostor pro brnění. Jako kryt ideální, navíc je přestalo rušit neustálé bzučení fialové šmouhy.
Dostali se tam okamžitě, nebylo to daleko. Spustit na těch pár zbývajících droidů palbu už by zvládla i obyčejná jednotka klonů, ani by to nemuseli být speciálně vycvičení jedinci. Možná to proběhlo trochu rychleji. Faktem však je, že za necelou minutu dopadlo na zem poslední kovové tělo a zbrojnice byla volná.
„Jango nelhal,“ otočil se velitel jednotky na Jedie. „Vaše bojové techniky jsou... působivé.“
Wookiee se usmál pod vousy, jeho záměr se podařil. Vojáci od ARC právě zjistili, že rytíři Jedi jsou jim rovnocennými soupeři a přestali dělat narážky. V přítomnosti trojice už ani jednou nepromluvili.
Všichni pospíchali dál k přistávacím plošinám. Po cestě se střetli jen s minimálním odporem, o to mrzutější byla ztráta jednoho ze tří klonů. Na můstku před cílem jeho cesty dostal zásah od droida z jiné platformy a jeho tělo bylo energií výboje odhozeno do moře.
Ještě než jeho tělesná schránka pleskla o vodní hladinu, dostal se zbytek pod ochranu lodi a Hope naběhla na rampu jako poslední. Mistr už byl dle jejího odhadu dávno v kokpitu, Pandora neznámo kde a klony jen napochodovaly do strojovny, kde se tiše usadily. Jejich bitva skončila, rozkazy splnily.
Loď se ztěžka odlepila od kovového povrchu a zamířila nahoru, pomoci republikovým silám se zbytky separatistické flotily. I tam už ale bylo pozdě, Separatisté právě prchali a jejich velitel Merai v zoufalé snaze zmařit Republice pronásledování aktivoval sebedestrukci svojí lodě poblíž hypermotorových modulů pro Jedijské delta-7. Posádka Pandora’s Box tak jen vyslechla několik radostných výkřiků na spojenecké frekvenci a vrátila se k městu. Je čas pomoct s odklízením smetí.
V tu chvíli přestalo pršet.
<<< Předchozí Seznam příběhů Další >>>