Jak mistři Jedi tráví svůj volný čas

Autor: Dashing Daylight
Překlad: Yanna

1.
Yoda


Mistr Yoda nebyl na Coruscantu, ani ve společnosti členů jediské Rady a ani se nechoval, jak pro něj bylo obvyklé. Stál ve své kuchyni a zápolil se zástěrou, kterou si snažil uvázat. Byla příliš dlouhá, samozřejmě, takže když zkusil udělat krok, zakopl o ni a spadl na podlahu naprosto nejediským a nemistrovským způsobem. Zvedl se ze země, sundal si zástěru a zamumlal: "Na Temnou stranu s touto zástěrou." Pak ji svými krátkými ručkami odhodil co nejdál a šel si po svém. Vyndal z kredence mouku, cukr a další přísady a vybral si velkou žlutou mísu, kterou pak postavil na stůl k ostatním věcem.
Mistr Yoda se dal do pečení čokoládových koláčků. Pečlivě se snažil postupovat podle receptu a vůbec se mu to nedařilo, protože do mísy nasypal dvojnásobné množství mouky. Zároveň do ní nenalil dostatečně množství vody, takže když se vše snažil zamíchat, mouka se sotva namočila. Potom přidal cukr, šest vajec a trochu oleje na pečení. Vůbec se neřídil receptem, ale byl si jistý, že ano. "Síla nás provází, obklopuje a pomáhá nám při pečení. Tak." Říkal si sám pro sebe. Konečně do těsta přidal zpola prázdný pytlík čokoládových hoblinek. Než to promíchal, podíval se do mísy. Uvnitř se krčila hromádka suché mouky, šesti rozbitých vajec s kousky skořápek, kapka oleje po straně a z toho všeho hrdě trčelo několik čokoládových hoblinek.
"Dobře toto vypadá." Řekl a zasmál se. Předehřál troubu a začal válet ze směsi kuličky. Zaplnil jimi jeden plech a začal s dalším a pokračoval v tom, dokud trouba nepípla a neoznámila mu, že je připravena na 'koláčky'. Šel si umýt ruce, protože na nich měl všude těsto. Ale místo po mýdle sáhl po láhvi rostlinného oleje a umyl si jím ruce. Než vložil plechy do trouby, přičichl si k rukám a poznamenal: "Divně toto nové mýdlo voní." Ale jen nad tím pokrčil rameny a strčil koláčky do trouby a nastavil hodiny na 10 minut. Ještě nějaké těsto zbylo, takže vyválel jednu velkou kouli a dal ji na pečící fólii a prohlásil: "Největší koláč v galaxii upeču."
Hodiny brzy zapípaly a signalizovaly, že jsou koláčky hotové. Yoda si nasadil chňapky se srdíčky, otevřel troubu a vytáhl plechy a nechal je vychladnout. Většina koláčků vypadala odpudivě, suše a zploštěle, na vrchu se usadil olej, který nebyl pořádně vmíchán do těsta. Tu a tam trčely kousky skořápek a čokoládové hoblinky nebylo téměř vidět. Ale Yoda si toho nevšímal. Vzal 'největší koláček v galaxii' a pracně ho cpal do trouby, i když koláček vypadal větší než dvířka. Ale podařilo se mu to a nakonec ještě nastavil hodiny na 20 minut.
Několik minut čekal a pak si šel pro pekařskou lopatku a začal nakládat koláčky, které skutečně voněly docela dobře, na talíř. Časomíra opět doběhla a nic netušící Yoda šel otevřít dvířka od trouby. Výbuch ho odmrštil do vzduchu s těstem pokrývajícím mu hlavu a horní část těla. Koláč byl na troubu opravdu moc veliký. Maličký mistr Jedi si povzdechl a řekl: "Pečení pro mě není. Učit se plést já začnu."Seznam příběhů Další >>>