Skandál v chrámu Jedi

Autor: Seven
Překlad: Yanna"Děláš si srandu!" Obi-Wan Kenobi se naklonil nad jídelní stolek, jak jen to šlo.
"Nedělám," odpověděl Temeidis šeptem. "Byla to Rytířka Alliono. Byla na něj úplně přilepená."
Bantiny už tak velké oči se ještě více vykulily. "Přistihl jsi je, jak se líbají?"
Temeidis přikývl a rozhlédl se po ohromné místnosti s vysokým stropem. Obi-Wan zvedl obočí a zakřenil se. "Musíš uznat, že život s Mistrem Libenanem Mallionem rozhodně není nudný."
"Někdy si přeju, abychom si mohli své Mistry prohodit," prohlásil Temeidis.
"Vážně?" zeptal se Obi-Wan. Mistr Mallion, jeden z nejmladších Rytířů Jedi, byl proslulý svými mnoha pestrými románky, z nichž žádný netrval dlouho. Mistr Yoda nad milostným životem mladého Rytíře reptal, nikdy to však nemělo žádný vliv na mladíkovy mise nebo výcvik.
"Jo. Pak jsi vzpomenu, jak tě Qui-Gon přistihl, když jsi ve spodním prádle tancoval po nábytku, a jsem vděčný, že mám Mistra, který klepe na dveře, než vejde"
"Ha ha."
Temeidis si otřel ústa ubrouskem. "Tak já jdu." Pohlédl na staré ozdobné hodiny na zdi a široce se usmál. "Bant, dneska je ten den."
Bant se zamračila. "Jaký den... ach. Tenhle den."
Temeidis si klekl na jedno koleno a vztáhl ruce k Bant. "Bant, vyjdeš si se mnou?"
"Ne."
"Ranilas mě. Možná už se to nikdy nezahojí."
Obi-Wan sledoval ty dva se skrytým úsměvem. Byl to rituál, na který Temeidis nikdy nezapomněl. Od chvíle, kdy byli oba dva batolaty v jeslích, Temeidis každý nový rok čtvrtého dne požádal Bant, aby si s ním vyšla. "Máš paměť přesnou jak hodinky, Temeidisi."
"Snažím se." Temeidis se uklonil. "A teď, buďte sbohem, přátelé."

* * *

Qui-Gon Jinn se nikdy nenaučil hvízdat, teď si však spokojeně pobrukoval, když procházel chodbami. Mnoho Jediů v současné době odjíždělo – Republika byla pro jednou relativně v klidu.
"JÍÍÍÍÍÁÁÁÁ!"
Tedy až do teď.
Qui-Gon automaticky zaujal bojový postoj, když hrůzostrašný výkřik zazněl z pokoje... Adi Gallie?
O chvíli později členka Rady vyběhla ze své ložnice. Měla na sobě pouze ručník, pevně omotaný kolem těla a hnědé vlasy jí v mokrých pramenech visely kolem obličeje.
"Adi?" Qui-Gon se snažil nedívat se, kam neměl. "Co se děje?"
Adi si odhrnula mokré vlasy z obličeje. "V mojí sprše je... písečný šváb velikosti... krysy," vydechla prudce. "A právě jsem zjistila, že můj... už brzy mrtvý padawan... si půjčil můj meč."
Qui-Gon se usmál a zvedl jedno obočí. "Postarám se o to." Vytáhl z opasku světelný meč a aktivoval ho, pak vkročil do pokoje.

* * *

"Mistře?" zavolal Obi-Wan procházející chodbou. Cítil, že Qui-Gon je někde nablízku, ale nevěděl, kde přesně.Dveře pokoje Mistryně Adi Gallie se otevřely a vyšel z nich Qui-Gon. Obi-Wan se schoval za roh, poslouchal a vykukoval zpoza něj.
A málem omdlel. Mistryně Adi Gallia vyšla za Qui-Gonem a místo obvyklého oděvu členky Rady a tradiční pokrývky hlavy na sobě měla pouze ručník a to ještě ne moc dlouhý. Obi-Wan skoro cítil, jak mu vylézají oči z důlků.
A jak je zděšený padawan pozoroval, Mistryně Gallia Qui-Gona objala. "Byl jsi skvělý," pronesla hlasitě.
Obi-Wan sebou mrštil na zeď s vyvalenýma očima.
"Nic moc to nebylo," odpověděl s úsměvem Qui-Gon.
Obi-Wan si vrazil pěst do úst, aby nezakvílel.
"Aj, tvůj ručník..."
Obi-Wanovi se rozšířily zorničky.
Adi pohlédla na sklouzávající ručník a na chvíli se obrátila, aby si ho upravila a pak vešla zpátky do pokoje. "Jsi zlato, Qui-Gone Jinne."
Když se dveře zavřely, Qui-Gon se usmál a odkráčel... a za rohem téměř vrazil do Obi-Wana. Učedník na něho hleděl s neurčitým výrazem, rukou si zakrýval ústa a byl bledý.
"Je ti něco, Obi-Wane?" zeptal se Qui-Gon.
"Ano..." zakašlal Obi-Wan a to "ano" z něj vyšlo jako vykviknutí. "Jsem v pořádku, děkuji, Mistře."
Qui-Gon se pousmál. "Nuže, je čas na hodinu šermu. Pojď, padawane."
Obi-Wan šel za svým Mistrem jako náměsíčný, oči stále rozšířené šokem. Dobré nebe, pomyslel si. Co tomu řeknou Temeidis a Bant?Seznam příběhů Konec